13 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 21d.
SportasKrepšinis
2018 Rugpjūčio 23d.
0

Perspektyviosios Alytaus krepšininkės karjerą tęs Laikinojoje sostinėje

title„Aisčių“ ekipa išsaugojo dvi alytiškes, praėjusį sezoną buvusias vienomis komandos lyderių – K. Kazočiūnaitę ir K. Masionytę

Artėjant naujajam moterų krepšinio sezonui krepšininkių rinkoje aktyviai darbuojasi komandos. Laikinosios sostinės „Aisčių“ ekipa išsaugojo dvi alytiškes, praėjusį sezoną buvusias vienomis komandos lyderių – Karoliną Kazočiūnaitę ir Kristiną Masionytę.

Devyniolikmetė 180 cm ūgio puolėja Kauno komandoje pradės jau ketvirtąjį sezoną. Praėjusiais metais K. Kazočiūnaitė drauge su Klaudija Serkevičiūte buvo rezultatyviausios komandos žaidėjos, vidutiniškai per rungtynes įmesdavusios po 11 taškų. Be to, K. Kazočiūnaitė pirmavo ir pagal naudingumo balus (13,4 n. b.), o pagal atkovotus kamuolius buvo antroji – vidutiniškai per mačą ji sugriebdavo 6 atšokusius kamuolius.

„Karolina praėjusį sezoną savo žaidimu įrodė, kad mūsų komandoje užima svarbią rolę ir mes tikime, kad ji ateityje gali labai stipriai prisidėti prie mūsų pergalių. Mus labai tenkina Karolinos darbo etika, tiek treniruočių metu, tiek rungtynėse, žaidėja labai stipriai išsiskiria krepšinio supratimu. Žiūrime į ateitį – jauna žaidėja, tikrai turinti nemažai potencialo, o mano, kaip trenerio darbas yra padėti tą potencialą atskleisti dar geriau“, – priimtu sprendimu džiaugėsi „Aisčių“ vairininkas Rokas Kondratavičius, prie komandos šturvalo stovėsiantis antrus metus paeiliui.

Ilgametė K. Kazočiūnaitės bendražygė K. Masionytė aukščiausiame Lietuvos moterų krepšinio lygyje debiutavo praėjusiais metais, pasirodymas iškart buvo sėkmingas. R. Kondratavičius tada neslėpė, kad su šia 180 cm ūgio atakuojančia gynėja sieja dideles viltis.

„Jos savybės, kurios man patinka, yra gynyba – tai labai stipri fiziškai žaidėja, kuri gali gerai atidirbti gynyboje. Taip pat supratimas ne pagal amžių puolime – žaidžia kokybišką, protingą krepšinį, yra labai veržli žaidėja. Mes siejame su ja stiprias perspektyvas, žvelgiant į ateitį, manome, kad iš jos gali išaugti labai aukšto lygio žaidėja, ir manau, kad su mūsų pagalba tie šansai padidės“, – prieš sezoną kalbėjo „Aisčių“ strategas.

Galima neabejoti, jog trenerio lūkesčius alytiškė stengėsi pateisinti iš visų jėgų. Aštuoniolikmetė daugiau nei pusę rungtynių pradėdama starto penkete užfiksuodavo 7,9 tšk. ir 3,8 atk. kam. vidurkius, o pagal vieną statistinį rodiklį K. Masionytei komandoje neprilygo niekas – ji tapo daugiausiai kamuolių perėmusia ekipos žaidėja, vidutiniškai 2,4 karto per mačą apvogdama varžoves.

Prieš sezoną K. Masionytė taip pat neturėjo kada ilsėtis – šįmet gynėja buvo neabejotina lyderė Lietuvos jaunių rinktinėje, kuri Europos merginų iki 18 metų krepšinio čempionato skynė svarbias pergales ir iš B diviziono grįžo atgal elitą.

Klubo vadovas Petras Aleksonis sutiko su trenerio išsakytomis mintimis ir pabrėžė Alytaus miesto neabejotiną indėlį į moterų krepšinį: „Pasinaudodamas proga noriu padėkoti Alytaus miesto trenerei Irenai Špiegienei ir kitoms krepšinio specialistėms, kurios išugdė ir toliau ugdo nuostabius talentus. Taip pat jų tėveliams. Su šiomis mergaitėmis lengva dirbti – jos visų pirma puikios atletės, sudėtos gerai fiziškai, kultūringos ir motyvuotos. Krepšinio aikštelėje taip pat matome kokiais šuoliais krepšininkės eina į priekį. Prieš kelis metus pamenu nedrąsią Karoliną Kazočiūnaitę, žengiančią pirmus žingsnius profesionaliam sporte, o šiandien Karolina kartu su Kristina yra neabejotinos mūsų klubo lyderės, vienos ryškiausių žaidėjų aukščiausioje Lietuvos moterų krepšinio lygoje“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • J. JONUŠKOS ATMINIMO TURNYRAS
  • Baltijos keliu
  • Koncertas ALYTAUS ROKO PANORAMA