15 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
AktualijosTransportas
2018 Rugpjūčio 23d.
2

Įvedus papildomus mokesčius taršiems automobiliams, naujų pardavimai Lietuvoje ūgtels (TYRIMO DUOMENYS)

titleSpecialistai pastebi, kad automobiliai šalyje keičiami dažnai, nes daugelis jų yra seni, degalų sąnaudos - didelės, o remontas - brangus. Keisti transporto priemonę lietuvius taip pat skatina vis garsiau skambantys ketinimai įvesti naujus mokesčius taršiems automobiliamsAlytausgidas.lt nuotr.

Vienas svarbiausių pirkinių Lietuvos gyventojams - automobilis, jį įsigyti per artimiausius metus planuoja kas 10-as lietuvis.

Specialistai pastebi, kad automobiliai šalyje keičiami dažnai, nes daugelis jų yra seni, degalų sąnaudos - didelės, o remontas - brangus.

Keisti transporto priemonę lietuvius taip pat skatina vis garsiau skambantys ketinimai įvesti naujus mokesčius taršiems automobiliams.

Vieno iš Lietuvos bankų užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, beveik pusės (44 proc.) automobilius ketinančių įsigyti žmonių nurodo, kad jų automobilis yra senas ir dažnai genda.

Beveik kas 4-as (23 proc.) apklaustasis įsitikinęs, kad jo turima transporto priemonė yra neekonomiška, todėl planuoja įsigyti taupesnį automobilį.

„Regitros“ duomenimis, vidutinis lengvojo automobilio amžius siekia 15 metų, tad ketinimai įvesti naują mokestį taršiems automobiliams paskatins naujesnių automobilių įsigijimą.

Tyrimas parodė, kad daugiau kaip pusė apklaustų vyrų naujesnį automobilį planuoja įsigyti, pradavę jau turimą, o penktadalis pasiryžę sutaupyti papildomų lėšų naujesnei transporto priemonei.

Moterys naujesnę transporto priemonę dažniausiai ketina pirkti lizingu – tokį sprendimą rinktųsi 42 proc. moterų.

Taupyti naujam automobiliui moterys planuoja rečiau nei vyrai – taip elgtųsi tik 6,5 proc. moterų, tuo tarpu finansuoti jo įsigijimą, pardavus turimą automobilį, linkę kiek daugiau nei trečdalis respondenčių.

Tyrimo duomenimis, 17 proc. respondentų ketina įsigyti savo pirmąjį automobilį – dažniausiai tai 18-25 metų žmonės.

Beveik dešimtadalis gyventojų planuoja pirkti antrą automobilį, nes vienos transporto priemonės nepakanka.

Apklausoje dalyvavo 18–75 m. amžiaus gyventojai iš visų šalies regionų – iš viso apklausta per  1  tūkst. žmonių.


Komentarai

2
Komentuoti
Alytiškis2018-08-25
Dabar jau visi pensininkai galėsime nusipirkti naujus auto, nereiks trandalietais važinėti.
Bronius2018-08-23
Bliam...Kada tas makaronų kabinimas pasibaigs? Tyrėjai sušikti... Iškart kai tik Lietuviai turės pakankamai pinigų ir naujas mašinas pirks. Nedašyla?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė