26 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
AlytusĮdomuVerslas
2018 Rugpjūčio 21d.
7

Žiburio gatvėje pradėta renovuoti legendinė „Brazilija“, atnaujinimo sulauks ir „Argentina“ (ATNAUJINTA )

titleNuotraukų galerijaTaip Žiburio g. 5 daugiabutis, kitąmet švęsiantis savo 55-mečio jubiliejų, atrodys po renovacijos

„Brazilija“ alytiškių pramintas daugiabutis - vienas pirmųjų, pastatytų sovietmečio laikais kaip ant mielių augusiame Alytuje.

Buvusioje Alekso Ražanausko gatvėje (dabar Žiburio g. 5)  penkiaaukštis buvo sumūrytas prieš daugiau nei pusę amžiaus. Nuo 1964-ųjų baltaplytis nerekonstruotas buvo iki 1996 m., kai virš jo buvo pridurta 6-u aukštu tapusi mansarda. 

Kaip Alytausgidas. Lt naujienų portalą informavo „brazilkos“ renovacija besirūpinančio Alytaus butų ūkio direktorės pavaduotojas Aurelijus Jaruševičius, investiciniame Žiburio g. 5 plane renovacijos darbų suma buvo  1 mln. 192 tūkst. eurų, tačiau per centrinę pirkimų organizaciją renovacijos darbus pavyko nupirkti daugiau negu trečdaliu (36 proc.) pigiau - už 761 tūkst. Eur.

Legendinio Alytaus daugiabučio renovacijos rangovas - UAB „Listada” darbus pradėjo rugpjūtį, numatoma pabaiga - iki šių metų Kalėdų. 

Bus šiltinamas stogas ir keičiama viršutinė danga. Pasak A. Jaruševičiaus, viena iš priežasčių, dėl ko  renovacija buvo būtina - anksčiau nekokybiškai uždėtas stogas.

Nors „Brazilija“, kaip liudija jos „pietietiškas“ pavadinimas, iki šiol garsėjo kaip vienas šilčiausių miesto pastatų, bus šiltinamas fasadas, naudojamas struktūrinis tinkas, šiltinamas cokolis, tai prisidės prie šilumos energijos taupymo ir, tikėtina mažesnių sąskaitų už šildymą.

Žiburio g. 5 cokolio apdaila bus akmens masės plytelių, taip pat bus pakeisti seni mediniai langai, stiklinami visi balkonai. Ir tai - dar ne visi pusę amžiaus pergyvenusio daugiabučio atsinaujinimo privalumai. 

Bus modernizuojama ne tik Leonido Brežnevo, tačiau ir Nikitos Chruščiovo laikus menanti šildymo bei karšto vandens tiekimo sistema, keičiamas geriamojo vandens ir buitinių nuotekų vamzdynas - magistraliniai vamzdynai, stovai. 

Namo naudingas plotas - 5 tūkst. 816,78 kvadratinių metrų. Bendras „brazilkos“ butų skaičius - 201, iš jų gyventojams priklauso 121 (3 tūkst. 845,18 kv. m.), miesto savivaldybei - 80 butų (1 tūkst. 748,42 kv. m.), kitos patalpos, kur įsikūręs žaidimų kambarys, Savanorystės centras ir futbolo federacija, užima 3 butus  (223,27 kv. m.). 

Valstybės parama pastato renovacijai - 30% nuo remiamų priemonių, o tai sudaro 214 tūkst. eurų. Būtų savininkams liekanti renovacijos kainos dalis - 547 tūkst. eurų. Is šios sumos savivaldybei tenkanti Žiburio g. 5 renovacijos dalis už turimus socialinius būstus - 164 tūkst. eurų, o
gyventojams, turintiems būstus nuosavybės teise - 383 tūkst. eurų. 

A. Jaruševičiaus skaičiavimu, 1 kv. metro renovacijos kaina tik apie 94 eurus, tad turint omenyje nedidelį vidutinį būstų plotą šiame name (~25 kv. m.), renovacijos našta „Brazilijoje“ finansiškai pakeliama daugeliui. 

Skirtingai, nei neretai kalbama Alytuje, didelių skolininkų šiame name nėra (išskyrus keletą savivaldybės nuomininkų), tad Žiburio g. 5 renovacijos finansavimui, paskoloms iš banko kliūčių nekilo.

ATNAUJINTA

Kaip mūsų portalui tvirtina Alytaus nekilnojamojo turto ekspertai, Žiburio g. 5 pastate esantys butai be abejo pabrangs.

Butų „brazilkoje“ kaina turėtų išaugti iki 100 eurų už vieną kvadratinį metrą, o jeigu minėtame name vidutinis butų plotas sudaro apie 25 kv. m. - vidutiniškai jie brangs iki 2 tūkst. 500 eurų. 

Fotogalerija

  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.

Komentarai

7
Komentuoti
Rašytojai2018-08-28
Visiški diletantai dirba šitam portale.
taip sau2018-08-28
Taip, sio legendinio namo pavadinimas Brazilka, bet ne Brazilija. Namo su pavadinimu Argentina Alytuje nebuvo. Madridas - taip. Sis, raudonu plytu namas yra Ulonu g. ....
vaska2018-08-25
atsimenu pries mazdaug 50m.,kai buvau vaikas,tai tuo metu buvo populiarus dviratukai ereliukai.ziemos tada buvo saltos,o bendri aukstu koridoriai ilgi,tai lakstydavom jais.blogiausia budavo kai netiketai is buto iseidavo kokia bobule ar diedulis,apsidauzydavom.gyvenau tada 78bt.
Jurgis2018-08-24
Situ namu krikstateviai Brazilkos senas Alytiskis Belazaras,o Argentinos jo pusbrolis Liopsonas abu jau po velena
Audrius2018-08-21
Kokia dar ,,Argentina"?
egle , jo , linkejimai nuo B R A Z Y L Y J O S , 2018-08-21
jo , j oooo kiu , B R A Z I L I J U bet B R A Z Y L K A ,
Alytus2018-08-21
Seni alytiškiai puikiai žino šį namą, todėl nesuprantu, kodėl "Alytaus gidas" jį perkrikštijo? Šis namas niekada nebuvo vadinamas "Brazilija", tad prašau neklaidinkite skaitytojų. Šis namas buvo vadinamas "Brazilka".
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė