9 c Alytus
Ketvirtadienis, Balandžio 9d.
DzūkijaAlytus
2018 Rugpjūčio 14d.
0

Įgyvendintas projektas – socialinių paslaugų plėtra Alytaus mieste

titleNuotraukų galerija

Įgyvendinant socialinės paslaugų plėtros projektą šiandien Alytuje atidaryti savarankiško gyvenimo namai. Čia bus teikiamos apgyvendinimo paslaugos 20 socialinės rizikos asmenų ir jų šeimos nariams, kuriems nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros.

Savarankiško gyvenimo namai įkurti nakvynės namų (Ulonų g. 14B, Alytus) palėpėje.  Čia atliktas patalpų kapitalinis remontas – įrengti kambariai, kuriuose gali gyventi du žmonės. Kiekviename jų įrengtas dušas ir tualetas, taip pat virtuvėlė, pastatyta keletas baldų, beveik visi kambariai pritaikyti neįgaliesiems. Būsimiems šių namų gyventojams sudarytos sąlygos savarankiškai tvarkytis asmeninį gyvenimą ir buitį. Atsižvelgiant į asmenų savarankiškumą ir gebėjimus, jiems bus teikiama socialinio darbuotojo pagalba. 

Būsimieji šių namų gyventojai labai džiaugiasi jiems suteikta galimybe. „Tai lyg postūmis pakeisti visuomenės požiūrį į socialinės rizikos asmenis ir galimybė mums gyventi visavertį socialinį gyvenimą šiuose namuose,“ teigia būsimas gyventojas.

Šio projekto tikslinė grupė – socialinės rizikos asmenys ir jų šeimos nariai, socialiai pažeidžiami asmenys, asmenys, grįžę iš įkalinimo vietos, socialinės psichologinės reabilitacijos įstaigų ir kiti Alytaus miesto gyventojai, kurie prarado būstą dėl smurto, kitokios prievartos, laikinai iš jo pasitraukė ar kitų priežasčių.

Įgyvendinus projektą pagerės socialinės rizikos asmenų ir jų šeimos narių integracija į visuomenę ir darbo rinką, kadangi savarankiško gyvenimo namuose bus teikiamos socialinės paslaugos, skirtos didinti savarankiškumą, lavinti buitinius-socialinius įgūdžius, taip didinama jų socializacija ir gerinama gyvenimo kokybė.

Alytaus mieste pastaraisiais metais išaugo socialinių paslaugų paklausa. Esama Alytaus miesto socialinių paslaugų infrastruktūra nevisiškai patenkina tiek kiekybiniu, tiek kokybiniu aspektu socialinės pagalbos poreikį. Mieste pastaraisiais metais taip pat išaugo ir socialinių klausimų aktualumas, nes padidėjo socialiai remiamų žmonių skaičius. Atsižvelgiant į tai 2017 m. liepos 20 dieną Alytaus miesto savivaldybės administracija su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė paramos sutartį  Nr. 08.1.1-CPVA-R-407-11-0005, kuria projektui  „Socialinių paslaugų plėtra Alytaus mieste“ buvo skirtas finansavimas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto – socialinės įtraukties didinimo ir kovos su skurdu  Nr. 08.1.1-CPVA-R-407 priemonę – socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt