23 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
AlytusAktualijos
2018 Rugpjūčio 13d.
0

Į Alytų planuojama perkelti kitų kalėjimų kalinius

titleTeisingumo ministerija informavo, kad Lukiškėse kalinčius suimtuosius ir nuteistuosius planuojama perkelti į kitas įkalinimo įstaigas Lietuvoje, o tarp jų – ir AlytujeAlytausgidas.lt nuotr.

Nors Alytaus pataisos namų gyventojų nuo tūkstančio ir daugiau pastaraisiais metais sumažėjo iki vos daugiau nei 700, o jų skaičius dar turėtų sumenkti po planuojamos amnestijos, panašu, kad „zonoje“ Dzūkijos sostinėje kalėti kam bus.

Teisingumo ministerija inicijavo skubų Lukiškių kalėjimo, esančio Vilniaus miesto centre, iškėlimą.

Ministerija informavo Kalėjimų departamentą, kad Lukiškėse kalinčius suimtuosius ir nuteistuosius planuojama perkelti į kitas įkalinimo įstaigas Lietuvoje, o tarp jų – ir Alytuje.

Lukiškėse bausmę atlieka arba yra suimti beveik 700 asmenų, tad į Alytaus pataisos namus būtų perkelta šimtai naujų gyventojų.

Pradedamas rengti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškėlimo, šešių pastatų komplekso, saugomo Kultūros vertybių registre, pardavimo, o taip pat ir įstaigų sujungimo planas. Lukiškių kalėjimą ketinama sujungti su Vilniaus pataisos namais, numatoma jungti Kybartų ir Marijampolės pataisos namus bei įkalinimo įkalinimo įstaigas Kaune.

Ateityje norima kalėjimų sistemą sujungti į vieną juridinį vienetą. Skaičiuojama, kad Lukiškių iškėlimas ir kalėjimų sistemos sujungimas leistų sutaupyti ir pareigūnų algas pakelti 2019 m. antroje pusėje.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose