17 c Alytus
Pirmadienis, Rugpjūčio 26d.
SportasKrepšinis
2018 Rugpjūčio 12d.
1

Keturių Dzūkijos sostinės atstovų padedama Lietuva iškovojo Europos čempionato auksą (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaLietuvaitės - Europos čempionės! Lėktuvo nusileidimas Vilniaus oro uoste numatomas rugpjūčio 13 d. (pirmadienį) apie 12 val. 40 min.

Europos krepšinio čempionato U-18 B diviziono finale Austrijoje susitiko dvi geografinės kaimynės – Lietuva ir Baltarusija.

Abi rinktinės - pirmenybių grupių nugalėtojos, pasipreišinimo atkrintamosiose varžybose nesulaukusios šalys.

Daugiau nei 2 minutes finale  komandos nepelnė nė taško. Jaudulį nugalėjo ir finalo sąskaitą pirmos atidarė lietuvės. Jos per pirmąjį kėlinį sugebėjo ne tik užauginti persvarą, tačiau ją ir paversti „dviguba“ – 24:12.

Po alytiškės Kristinos Masionytės pataikymo U-18 finalo dalyves skyrė 17 taškų (29:12). Po kito Kristinos dvitaškio su baudos metimu (41:23) lietuvės įgijo ir 18 taškų pranašumą.

Iki didžiosios pertraukos baltarusės lietuvių pranašumą aptirpdė iki 11 taškų (43:32).

Į antrąją aukso vertės rungtynių pusę K. Masionytė išėjo jau turėdama 6 taškus, o dar viena  Alytaus krepšinio auklėtinė Gabija Šegždaitė pelniusi 7 taškus.

Be minėtų Dzūkijos sostinėje krepšinio abėcėlę krimtusių krepšininkių Lietuvos rinktinės sudėtyje pirmame kėlinyje žaidė alytiškė Saulė Mikelionytė, o atgauti jėgas lemiamai finalo pusei merginoms padėjo rinktinės ir Alytaus „Dzūkijos“ kineziterapeutas Andrius Aukštakalnis.

ATNAUJINTA

Per antrąją rungtynių dalį lietuvaitės išlaikė 13 taškų pranašumą. Paskutinis ketvirtis prasidėjo Lietuvai pirmaujant 68:55.

Likus trims minutėms lietuvės buvo nutolusios jau 20 taškų (85:65).

Paskutinę minutę Lietuvos atstovės pirmavo 86:71.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, o tai reiškė mūsų šalies atstovių triumfą Austrijoje – auksą.

Be Europos B diviziono aukso lietuvaitės laimėjo ir keliapį į aukščiausio (A) diviziono čempionatą, o K. Masionytė - ir simbolinio geriausiųjų žaidėjų penketuko apdovanojimą. Kristina pelnė 15 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius.

G. Šegždaitė įmetė 15 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, atliko  3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

PAPILDYTA

To paties trenerio Daliaus Ubarto treniruojama Lietuvos U-16 rinktinė prieš trejus metus Europos čempionato B diviziono finale Makedonijoje taip pat įveikė Baltarusiją. Tuomet aukso vertės dvikova tarp geografinių kaimynių baigėsi po pratęsimo (80:74), o Alytaus krepšinio auklėtinės Karolina Kazočiūnaitė ir G. Šegždaitė buvo tarp naudingiausių žaidėjų.

Fotogalerija


Komentarai

1
Petras2018-08-14
Šiaip čempionėmis tapo Vokietijos komanda....:)....o čia źaidimas buvo dėl 17-28 vietų.....
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Vidurnakčio eitynės