0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
DzūkijaLazdijaiPolitika
2018 Rugpjūčio 10d.
6

Prieš Lazdijų merą vienijasi konservatoriai, valstiečiai, socialdemokratai ir tvarkiečiai

titleNuotraukų galerijaLazdijų konservatorių iniciatyva, rajono merui A. Margeliui oponuojančios politinės jėgos, tarp kurių - ne tik patys konservartoriai, tačiau ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“, vienijasi darbui Lazdijuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Lazdijų skyrius iniciatyva, merui Artūrui Margeliui oponuojančios politinės jėgos, tarp kurių - ne tik patys konservartoriai, tačiau ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“, vienijasi ir kartu pasirašė bendrą susitarimą dėl darbo Lazdijuose.

Partijų susitarime konstatuojama, jog naudodamasis savo padėtimi, manipuliacijomis, bauginimais ir psichologine prievarta dėl darbo netekties,  meras A. Margelis žmones privertė stoti į jo įkurtą judėjimą, dalis jų į įtraukti į judėjimą net jiems nežinant. Taip pat, jog mero sprendimas skirti administracijos direktoriaus pavaduotoju asmenį, du kartus baustą už sunkų ekonominį nusikaltimą – kontrabandą, tik dar kartą įrodė, kad A. Margelis ir jo įkurtas judėjimas eilinį kartą pamynė Lietuvos teisingumą, moralę, valstybės tarnybos nuostatas, savus interesus iškėlė aukščiau Lazdijų rajono gyventojų interesų ir yra didelė grėsmė Lietuvos demokratijai.

„A. Margelis savo veikimo metodais daro didelę gėdą visam Lazdijų rajonui, diskredituoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vardą. Mes, žemiau pasirašiusios partijos, pasisakome prieš tokį Lazdijų rajono valdymą ir požiūrį į žmones, kreipiamės į pozicijos daugumą sudarančius Lazdijų rajono tarybos narius, nebūti priklausomais nuo asmeninių interesų siekiančių žmonių, nebijoti laisvai ir oriai, su atsakomybe priimti sprendimus, teikti pasiūlymus, saugoti demokratiją“, ­– rašoma dokumente.

Kartu susivienijusios Lazdijų rajono opozicinės jėgos ragina gyventojus būti kritiškesniems mero poelgiams, nepasiduoti psichologiniam spaudimui, manipuliacijoms, drąsiai išsakyti savo nuomonę ir kviečia kartu saugoti laisvę ir demokratiją Lazdijų rajono savivaldybėje.

Merui A. Margeliui oponuojančios politinės jėgos pažymi, jog paskutinių kelių metų politinio ir struktūrinio bei administracinio valdymo procesai ženkliai nubloškė žemyn Lazdijų rajoną, kuris „pirmauja“ bedarbystės lygiu, žmonių mirtingumu, vidine emigracija. Rajonas yra tarp paskutiniųjų investicijų lygyje, pagal darbo užmokesčio dydį, darbo vietų steigimą, verslo ir žemės ūkio plėtrą, o mero veikla, tarp Lietuvos savivaldybių, pagal respublikinius reitingus ir visuomenės vertinimą, įvertinta tik 57 vieta iš 60 savivaldybių.

Susivienijimo susitarimą prieš A. Margelio valdymą pasirašė:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Lazdijų skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas Romas Leščinskas,

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis,

Lietuvos socialdemokratų partijos Lazdijų skyriaus pirmininkas Saulius Petrauskas,

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Lazdijų skyriaus pirmininkas Albinas Žymančius

 

***

„Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis pažeidė įstatymą“, - praneša  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), kurios nariai vienbalsiai nusprendė, kad Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 4 punktas, 7 straipsnio 1 dalis).

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Tyrimo duomenys rodo, kad A.Margelis narystę asociacijoje – Nepartinis judėjimas „Pirmyn! Kartu mes galime“ – deklaravo nesilaikydamas VPIDVTĮ numatyto 30 kalendorinių dienų termino deklaracijai patikslinti. Šios asociacijos pirmininku jis buvo išrinktas 2017 m. birželį, tačiau šias aplinkybes savo privačių interesų deklaracijoje nurodė tik VTEK pradėjus tyrimą dėl jo elgesio – šių metų gegužę.

Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Tai savo rekomendacijose pažymi ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO).

Fotogalerija


Komentarai

6
Komentuoti
Menantis2018-08-30
buvo išrinktas-paskirtas meru kaip konservatorių partijos narys,pridirbo kaip ir visi jie.
Sveikinimai2018-08-11
Judejimui už Lietuvą-bachurai krinka.
je-2018-08-11
Na laikas ateina visiems
negali gi merauti iki gyvenimo pabaigos.......................
Tai2018-08-11
senas vagis,tikriausia užsibuvęs nuo Kubiliaus valdymo laikų,gal net ankstesnės kadencijos.
Jo2018-08-10
Leščinskas cha cha cha su kairiaisiais, dešinysis... Lazdijuose konservatorijose nebeliko dešiniųjų..
Ponai ,,susivienijusieji'', 2018-08-10
iš teksto ,,....kuris „pirmauja“ bedarbystės lygiu, žmonių mirtingumu, vidine emigracija. Rajonas yra tarp paskutiniųjų investicijų lygyje, pagal darbo užmokesčio dydį, darbo vietų steigimą, verslo ir žemės ūkio plėtrą,...''
O tai čia mero kaltė? Tai ką jūs darot, kad to nebūtų?
traffix.lt