17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
DzūkijaVerslasVideoreportažaiAktualijos
2018 Rugpjūčio 9d.
2

Iš didelio „debesies“ Alytaus miškų urėdijoje - maža lietaus: nušalintieji nuo pareigų vėl dirba (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

titleNuotraukų galerija

Iš didelio debesies, panašu, lietaus bus nedaug. Taip būtų galima pasakyti apie gegužę kilusį medienos skandalą, kai keturi Valstybinės miškų urėdijos (VMU) Alytaus padalinio girininkai ir laikinasis  vadovas Egidijus Mensevičius buvo įtariami netvarkingai vedę apskaitą.

Trys iš minėtų asmenų buvo nušalinti nuo pareigų. Praėjus dviem mėnesiams po tyrimo įtarimai, regis, bliūkšta, mat kai kur medienos rasta daugiau, nei įtraukta į apskaitą, kai kur jos - trūksta.

Ar buvo padaryta žala valstybei dar aiškinasi finanisinių nusikaltimų skyriaus pareigūnai, tačiau gegužę nuo pareigų nušalinti miškininkai jau grąžinti į darbą.

Ši istorija į viešumą pateko  gegužės mėnesį, tąkar VMU pranešė, kad Alytaus padalinyje galimai aplaidžiai ir apgaulingai vedama medienos apskaita.

Atlikus inventorizaciją buvo kreiptasi ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), tačiau tarnyba dėl septynių miškininkų galimai vykdytos nesąžiningos medienos apskaitos tyrimo nesiėmė, mat korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių neįžvelgė.

Po pažeidimų patikrinimo nustatyta paaiškėjo, kad 2017 metais iškirsta daugiau miško nei buvo nustatyta norma. Pagamintos medienos kiekis ir rūšys, lyginant su iškirsta mediena - skiriasi.

Nors nušalinti miškininkai ir grąžinti į darbą, tačiau nuobaudų neišvengė - keturi girininkai ir buvęs laikinasis padalinio vadovas E. Mensevičius pripažinti pažeidę darbo drausmę. Jeigu per metus jie pakartotų tokį patį pažeidimą, būtų pagrindas juos atleisti iš darbo.

Kad medienos apskaitos sistema turi trūkumų - pripažįsta ir VMU vadovas Marius Pulkauninkas. Pasak jo, keturi girininkai ir E. Mensevičius „neteisingai vedė apskaitą, neužpajamavo arba neteisingai pajamavo medieną, nevykdė kitų darbo pareigų“.

Laikinasis Alytaus padalinio vadovas Vaidotas Pauželis patislino, kad „tai yra šimtai kietmetrių, gerokai ne paklaidų ribose“.

„Jūs duokit man patį sąžiningiausią girininką ir aš jam per porą dienų tą įspėjimą įtaisysiu“, - kaltinimus pakomentavo buvęs miškininkas Petras Budvytis.

VMU vadovas situaciją supranta ir teigia, kad jo vadovaujamoje sistemoje tobulintinų sričių yra, ypatingai medienos matavimuose. „Ten,kur yra vertingi rąstai, jie matuojami vienetiniu metodu, kita mediena, mažesnės vertės, pavyzdžiui popiermedis, matuojami bendrai, rietuvėmis, o matuoja žmogus apžiūrėjęs iš akies ir nusprendžia, koks yra glaustumas“, - apskaitos netobulumą pripažino M. Pulkauninkas.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
mense2018-08-14
kaip vogem taip vogsim
Įtartina2018-08-11
išvogti miškai,o nei vienas nepatupdytas už grotų.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje