1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusVerslasJaunimasŠvietimas
2018 Rugpjūčio 4d.
0

Aukštasis mokslas Alytuje sulaukė daugiau vietos studentų, kolegijos populiarumas auga ir svetur

titleAlytaus kolegijoje šiemet populiariausios studijų programos - Bendrosios praktikos slauga, Automobilių techninis eksploatavimas, Buhalterinė apskaita, Informacinių sistemų technologijos, Įstaigų ir įmonių administravimas bei Transporto ir logistikos verslasAlytausgidas.lt nuotr.

Studijuoti Alytaus kolegijoje pareiškė norą ir reikiamus dokumentus užpildė 898 studentai. Kolegijos aukštojo mokslo studijų programos šiemet sulaukė ženkliai didesnio dėmesio negu praėjusiais metais.

Pirmajame priėmimo į aukštąsias mokyklas etape studijuoti ir pasirašyti sutartis su Alytaus kolegija buvo pakviesti 205 potencialūs studentai. Iš jų – 137 į valstybės finansuojamas vietas, 2 pakviesti studijuoti su studijų stipendija ir 66 - į valstybės nefinansuojamas vietas.

Alytaus kolegijoje šiemet populiariausios studijų programos - Bendrosios praktikos slauga, Automobilių techninis eksploatavimas, Buhalterinė apskaita, Informacinių sistemų technologijos, Įstaigų ir įmonių administravimas bei Transporto ir logistikos verslas.

Į Alytaus kolegiją stoja didelė dalis abiturientų, gavusių iš valstybinių egzaminų virš 90 balų. Tai jau keletą metų ryški tendencija.

Paskutiniaisiais metais  Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuoja daugiau merginų negu vaikinų. Ne išimtis - ir Alytaus kolegija. Per pirmąjį priėmimo etapą pasirašytos studijų sutartys su  65% merginų ir 35% vaikinų.

Daugiau nei pusė, 55%, stojančiųjų į Alytaus kolegiją - alytiškiai. Daugiausiai studentų iš Alytaus miesto parengė Jotvingių, Putinų, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir profesinio rengimo centras. Kita dalis įstojusiųjų  į Alytaus kolegiją - iš Druskininkų, Kauno rajono, Kėdainių, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Varėnos, Vilkaviškio, Vilniaus ir kitų Lietuvos vietovių.

Alytaus aukštoji mokykla dar sulauks ir tarptautinių studentų, kurie į kolegiją stoja iki kiekvienų metų spalio 1 d.  Šiuo metu,  priėmimo procedūroms vos prasidėjus, 15 užsienio šalių studentų jau yra gavę studijų vizas studijuoti bei pasirašyti studijų sutartis su Alytaus kolegija. Alytaus kolegijos aprėptis atvykstančiųjų studentų aspektu  plečiasi ne tik Lietuvos mastu, o ir tarptautiniu. Šiemet pretendentais stojančiųjų į Alytaus kolegiją geografija jau pasipildė 6-iomis šalimis.

„Nežiūrint į šiais metais užkeltą stojamojo balo kartelę su Alytaus kolegija sutartis pasirašė 31% daugiau būsimų studentų iš Lietuvos nei praėjusiais metais“, - džiaugiasi kolegijos vadovė Danutė Remeikienė.

Konkursinis balas didinamas kasmet (pernai buvo 1,6, o šiemet - jau 2), atidėlioti studijų aukštojoje mokykloje, regis, neverta, tereikia paskubėti ir teikti pareikštinius dokumentus dar šiemet, nes kitais metais  iš stojančiųjų, matyt, bus reikalaujama dar aukštesnio konkursinio balo nei šiemet.

Iki rugpjūčio 3 dienos vykusio antrojo pagrindinio studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etape stojantieji galėjo keisti savo prašymuose nurodytų pageidavimų eiliškumą bei įtraukti naujus pasirinkimus į valstybės nefinansuojamas vietas. Antrojo etapo kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 7 d. iki 17 val. Naujos sutartys su priimtaisiais į Alytaus kolegiją bus pasirašomos rugpjūčio 8–9 d. iki 17 val.  Rugpjūčio 10 d. bus paskelbtos likusios laisvos valstybės finansuojamos vietos.

Nuo rugpjūčio 13 d. iki 17 d. 17 val. bus galima pildyti savo prašymus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) svetainėje ir pretenduoti į likusias laisvas valstybės finansuojamas bei nefinansuojamas vietas Alytaus kolegijoje. Tokią teisę turės ne tik visi, kurie dalyvavo konkurse ir nepavyko laimėti, o ir tie, kurie naujai pateiks stojimo dokumentus.

Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 21 dieną, o sutartys pasirašomos su naujai priimtaisiais rugpjūčio 22-23 d. iki 17 val.

Šiemet, po pirmojo priėmimo etapo į aukštąsias mokyklas, Alytaus kolegija demonstruoja užtikrintus rezultatus - ženkliai lenkia studentų, priimtų į valstybės finansuojamas vietas, skaičiumi lenkia ne vieną Lietuvos aukštąją mokyklą – LCC tarptautinį universitetą, Lietuvos sporto universitetą, Mykolo Romerio universitetą, Šiaulių universitetą,, Kazimiero Simonavičiaus universitetą, ir visą būrį kolegijų bei tarptautinių mokyklų - Kolpingo kolegiją, Lietuvos verslo kolegiją, Marijampolės kolegiją, Šiaurės Lietuvos kolegiją, Šv. Ignaco Lojos kolegiją, tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą, Vilniaus dizaino kolegiją, Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokyklą ir Vilniaus verslo kolegiją.

Informacija apie priėmimą, dokumentų registravimą, priėmimo įforminimą, studijas teikiama Alytaus kolegijoje pirmadieniais – ketvirtadieniais 9 – 17 val., penktadieniais 9 – 16 val.,  adresu Seirijų g. 2, 104 kab., el. paštas [email protected], tel. (8 315) 65 013.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt