1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūraĮdomu
2018 Rugpjūčio 1d.
0

Alytaus meno paroda „Nuo Nemuno iki Dniepro“ buvo prie Pruto, bus prie Bugo, o Dniepro nepasiekia

title

Parodų turas „Nuo Nemuno iki Dniepro“ – taip pavadintas renginys vyksta Ukrainoje. Šioje šalyje iki rugpjūčio 13 dienos bus pristatoma Alytaus dailininkų kūryba.

Ukrainiečiams savo darbus pristatė 14 menininkų - Rimantas Galeckas, Danutė Garlavičienė, Andrius Grigaliūnas, Evaldas Grinius, Vidmantas Jankauskas, Jolita Jasevičienė, Benjaminas Jenčius, Adolfas Klastaitis, Vytautas Kolesnikovas, Loreta Skruibienė, Arvydas Švirmickas, Arūnas Vaitkus, Agnė Varpukevičiūtė ir Vitas Zabita.

Nors paroda, kurią sudaro 35 paveikslai, pavadinta „Nuo Nemuno iki Dniepro“, Nemuno miesto Alytaus menai Ukrainoje eksponuojami prie Rumunijos sienos esančiuose Černivciuose, pro kuriuos teka ne Dniepro, o Pruto upė.

Prieš Černivcius alytiškių menai buvo pristatomi Lucko mieste, kurio krantus skalauja Styrė, įtekanti į Pripetę, o ji prie Černobilio įteka į Dnieprą, tad simboliškai paroda pabuvojo ir prie Dniepro. Tiesa, kaip tik čia parodos pavadinimas buvo pakeistas į „Nuo Nemuno iki Gorynės“.  Horynė – dar viena upė, įtekanti į Pripetę.

„Nuo Nemuno iki Dniepro“ dailė taip pat jau kabojo galerijoje Rivnės mieste, pro kurį teka Ustė, taip pat sudaranti Pripetės vandens baseiną.
Dzūkijos sostinės dailininkų kūryba su paroda „Nuo Nemuno iki Dniepro“, gal kada nors pasieksiančia ir Dnieprą, bus parodyta ir ant Pietinio Bugo upės krantų esančio Vinicioje.

Parodos „Nuo Nemuno iki Dniepro“ kelionėje po Ukrainą lankstinuke taip pat nurodomas Ivano-Frankisko miestas, stovintis prie Bistricos-Nadvirnyanskaja ir Bistricos-Solotvinskaja upių, kurių vandenys suteka į Dniestrą ir Prutą. Dailės turas Lietuvą turėjo sujungti ir su Užhorodu, esančiu prie Užo upės, įtekančios į Pripetę.

Panašu, kad Dnieprą alytiškių dailė pasieks, nes kaip skelbia Ukrainos žiniasklaida iki 2022 metų ši ir kitos dzūkų parodos ketina apkeliauti 23 Europos miestus.
 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt