1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2018 Liepos 26d.
0

Alytaus kolegijoje – daugiau priimtųjų ir valstybės finansavimą gausiančių studentų

titleIš 898 pretendentų, pirmajam etapui pasibaigus, pasirašyti studijų sutartis su Alytaus kolegija buvo pakviesti 205, o iš jų net 137 būsimi studentai gavo pakvietimus į valstybės finansuojamas vietas. Pernai pakviestųjų pirmuoju etapu studijuoti Dzūkijos sostinėje skaičius buvo 172, iš kurių valstybės finansavimą gavo 103Alytausgidas.lt nuotr.

Lietuvoje paskelbti pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatai.

Į Alytaus kolegiją per pirmąjį etapą dokumentus pateikė 898 pretendentai.

Kolegijos priėmimo komisijos atstovų teigimu, kai stojančiųjų į šalies aukštąsias mokyklas - 10 procentų mažiau negu pernai, tai geras rezultatas.

Iš 898 pretendentų, pirmajam etapui pasibaigus, pasirašyti studijų sutartis su Alytaus kolegija buvo pakviesti 205, o iš jų net 137 būsimi studentai gavo pakvietimus į valstybės finansuojamas vietas.

Pernai pakviestųjų pirmuoju etapu studijuoti Alytaus kolegijoje skaičius buvo  172, iš kurių valstybės finansavimą gavo 103.

Nežiūrint į šiais metais užkeltą stojamojo balo kartelę į Alytaus kolegiją stojantieji gavo 25% valstybės finansuojamų vietų daugiau negu praėjusiais metais.

„Alytaus kolegiją rinkosi aukštais brandos atestato balais pasižymėję abiturientai. Jau ir ankstesniais metais aukštoji mokykla Alytuje buvo trečia tarp visų Lietuvos kolegijų pagal priėmimą aukščiausiais konkursiniais balais“, - džiaugiasi kolegijos atstovai.

Populiariausios studijų programos Alytaus kolegijoje išliko tokios pat, kaip ir praėjusiais metais - bendrosios praktikos slauga, automobilių techninis eksploatavimas, buhalterinė apskaita, informacinių sistemų technologijos bei įstaigų ir įmonių administravimas.

Alytaus kolegijos priėmimo komisija pastebi, kad studijų programų populiarumas išlieka toks pat, kaip anksčiau ir kai kuriais atvejais yra didesnis negu daugelyje Lietuvos universitetų ir kolegijų.

Neturėtų nuliūsti tie, kurie pasibaigus pirmam etapui nebuvo pakviesti pasirašyti studijų sutarties.

Nuo rugpjūčio 1 d. 12 valandos prasideda prašymų koregavimo laikas ir galimybė įstoti per antrąjį etapą.

Neužsiregistravusieji arba neperžengę universitetų konkursinio balo kartelės pirmu mėginimu taip pat gali neprarasti vilties - nuo rugpjūčio 13 d. bus galima pildyti naujus prašymus per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) ir stoti į paskelbtas likusias laisvas vietas Alytaus kolegijoje.

Studijų sutartį su Alytaus kolegija galite pasirašyti nuo liepos 27 d. 9 val. iki liepos 31 d. (išskyrus šeštadienį ir sekmadienį).

Priėmimo į aukštąsias mokyklas kontaktai: Seirijų g. 2, Alytus, el. paštas [email protected], tel. (8~315) 65013.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt