1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Laisvalaikis ir kultūraĮdomu
2018 Liepos 26d.
0

Dzūkijoje startavusio dviračių turizmo nuotykio dalyviai įveikė 700 kilometrų

title

Pirmą kartą Lietuvoje vykusiame „Hydra trail“ bekelės dviračių turizmo be pagalbos iš šalies nuotykio dalyviai startavo iš vieno gražiausių pietų Lietuvos miestelių Veisiejų.

„Hydra Trail“ maršrutas išsiraizgęs nuo Lenkijos sienos iki Latvijos sienos, pasižymejo tuo, kad visada buvo šalia Nemuno, Neries ir Žeimenos upių, o Dzūkijoje driekėsi per Alytų, Birštoną, Druskininkus.

Pirmas distanciją baigė Zarasuose finišavęs Europos MTB 24 valandų dvejetų čempionas Elijus Čivilis, 700 km įveikęs trasą per beveik 56 val. Renginyje dalyvavo ir daugiau žinomų Lietuvos dviratininkų, didžiausių Europoje šio formato lenktynių dalyviai ir finišuotojai Rimantas Grigėnas bei Marius Ratkevičius, taip pat ir kitų šalių sportininkai, dviračių entuziastai, turistai.

Iš 38 dalyvių visa kelionę sėkmingai baigė 20. Dėl įvairių priežasčių finišo nepasiekė 18. Palaipsniui, važiuojant nuo Dzūkijos iki finišo, teko pakilti į beveik 5,5 km aukštį ir tai reikalavo didelio dalyvių pasiruošimo. Dalis dalyvių nefinišavo dėl techninių problemų, kita dalis dėl sveikatos, pvz. sąnarių bėdų, trečia dėl trasos sudėtingumo, kuris po lietaus smarkiai padidėjo.

Lenktynėse dalyvavo įvairių ambicijų žmonės, ir tie, kurie nemiegojo važiuodami sportiniu rėžimu į tikslą, ir tie, kurie tiesiog norėjo gerai praleisti laiką, pakeliauti, pamatyti tos šalies gamtą, įgauti patirties keliaujant.

„Hydra Trail“ - visame pasaulyje populiaraus ultradistancijų formato, sumąstyto ir pradėto rengti Amerikoje, pirmasis renginys Baltijos valstybėse. Tokio tipo nuotykio esmė yra važiuoti distanciją sekant konkretų nustatytą maršrutą GPS prietaiso pagalba. Tai reiškia, kad dalyviai turi patys pasirūpinti savimi, nakvyne, maistu, vandeniu ir dviračiu.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt