7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
AlytusVerslasPolitika
2018 Liepos 24d.
4

Buvusios Alytaus miesto vicemerės veiklą tikrina ministerija ir tarnybos

titleSocialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, kad patikrinimą pradėjo dėl viešųjų pirkimų įstatymų šiurkščių pažeidimų ir konkrečiai dėl kanclerės, kuria dirba buvusi Alytaus miesto vicemerė D. Juozapavičienė, veiklos.

Buvusi Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Danguolė Juozapavičienė savo dabartinėje darbovietėje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) turi nemalonumų.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), atlikusi ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų vykdytų 6-ių asmens duomenų apsaugos audito bei konsultacijų paslaugų pirkimų tyrimus, 4-iuose pirkimuose nustatė grubių Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

VPT patvirtino, kad sumos keistai balansavo ties mažos vertės pirkimo riba, kai informacija apie juos neskelbiama, o patys pirkimai galėjo būti koordinuojami iš SADM. Informacija, jei to bus prašoma, bus perduota ir Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), į ją teigia besikreipsiantis  socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministerija pranešė, kad patikrinimą pradėjo dėl viešųjų pirkimų įstatymų šiurkščių pažeidimų ir konkrečiai dėl kanclerės, kuria dirba buvusi Alytaus miesto vicemerė D. Juozapavičienė, veiklos. Ministerinis tyrimas pradėtas praėjusią savaitę, tačiau tuo metu kanclerė susirgo.

Tarnybinį patikrinimą ministerija pradėjo ir dėl jos teisės skyriaus, kuris pradėjo įtarimus sukėlusius pirkimus, skyriaus vedėjos Alesios Rynkevič, tarnybinai patikrinimai atliekami iš viso dėl 3-jų ministerijos darbuotojų.

VPT patvirtino, kad pasirinkdamos neteisėtą pirkimo būdą, ministerija ir su ja susijusios perkančiosios organizacijos netinkamai vertindamos pasiūlymą ar neteisėtai laimėtoju pripažinusios mažąją bendriją  „Conversio“, pažeidė įstatyme įtvirtintus skaidrumo ir lygiateisiškumo principus bei neracionaliai naudojo lėšas.

Atlikti operatyviniai patikrinimai dėl Neįgaliųjų reikalų departamente, Socialinių paslaugų priežiūros departamente, SADM, globos namuose „Užuovėja“, Prūdiškių ir Macikų socialinės globos namų vykdytų viešųjų pirkimų vertinimus, todėl daroma prielaida, kad MB „Conversio“ galėjo žinoti konfidencialią informaciją  apie pirkimus ir šiam tiekėjui galėjo būti sudarytos sąlygos juose laimėti.

Apie pirkimus nebuvo skelbta, o tiek kvietimų, tiek techninių specifikacijų ir sudarytų sutarčių sąlygos yra beveik identiškos, todėl manoma, kad vykdydamos šiuos pirkimus perkančiosios organizacijos arba glaudžiai bendradarbiavo ir dalinosi informacija, arba vykdė pirkimus pagal to paties tiekėjo paruoštas pirkimo sąlygas.

Nustatyta, kad 4 iš 6 atvejų tiekėjo MB „Conversio“ pasiūlymų vertė yra identiška numatomai pirkimo vertei, o 5 iš 6 atvejų tiekėjas MB „Conversio“ pateikė pasiūlymą paskutinis. Spėjama, kad MB „Conversio“ galėjo iš anksto žinoti apie pirkimams numatytas lėšų sumas, o tam tikrais atvejais galimai ir apie kitų tiekėjų pasiūlymuose nurodytas kainas.

Ministerijoje ir kitose pavaldžiose įstaigose pirkimas atliktas apklausus kelias teisines konsultacijas teikusias bendroves – advokato J. Arlausko kontorą, advokatų kontorą „Pilkis, Račkauskas ir partneriai“, bendrovę „Voras consulting“ ir minėtąją MB „Conversio“.

Mažąją bendriją „Conversio“ valdo Julius Pagojus, jis „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos Vyriausybei buvo siūlomas į teisingumo ministrus, tačiau savo kandidatūrą atsiėmė paaiškėjus, kad vairavo neblaivus (0,67 promilės girtumas).

Paaiškėjus istorijai apie vairavimą išgėrus J. Pagojus sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Anksčiau jis dirbo teisingumo ministro, socialdemokrato Juozo Bernatonio patarėju, teisingumo viceministru. Po to laimėjo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) direktoriaus konkursą, tačiau iš šių pareigų po kurio laiko atistatydino.

Minsiterijos kanclerė, Darbo partijos narė D. Juozapavičienė iki SADM dirbo Alytaus miesto savivaldybės mero, soacialdemokrato Jurgio Krasnicko pavaduotoja.          


Komentarai

4
Komentuoti
aferizmo2018-08-03
seniai reikėjo, kad prieitų liepto galą ši sukta intrigantė
a2018-07-26
nesvari politike
Džeris2018-07-26
Aferistė buvo ir bus
Na2018-07-24
Tikriausia Jurgis ismoke ,kaip reikalus tvarkyti.
traffix.lt