2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusĮdomuPolitika
2018 Liepos 19d.
0

Vasarvidžio dramoje Alytuje - 2 klausimai: būti ar nebūti vicemerams V. Gibienei ir T. Tamulevičiui (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaSkelbiamas neeilinis Alytaus miesto tarybos posėdis, o jo dienotvarkėje – 2 klausimai: būti ar nebūti vicemerams

Rotušėje artėja neeilinis sujudimas. Nors liepą miesto politikų rietenas tradiciškai keičia vasaros atostogų ritmai, politinis šių metų vidurvasaris Dzūkijos sostinėje – kitoks.

Liepos 20-ąją skelbiamas neeilinis Alytaus miesto tarybos posėdis, o jo dienotvarkėje – 2 klausimai: būti ar nebūti vicemerams Valei Gibienei ir Tautvydui Tamulevičiui. Dėl jų atleidimo iš Alytaus miesto savivaldybės mero pavadotojo pareigų prieš terminą dėl nepasitikėjimo kreipėsi trečdalis miesto tarybos politikų, interpeliaciją vicemerams pasirašius 9-iems iš 27-ių.

Kaip susiklostys neilinio posėdžio balsavimas, matyt, priklausys ne tik nuo miestą valdančiųjų „Alytaus piliečių“ valios, tačiau ir derybinių sugebėjimų, mat į tarybą atėję kaip dauguma, pasitraukus Aurelijui Jaruševičiui ir Sigitui Leonavičiui, jie turi jau ne tokią tvirtą jėgą, juolab - su daliniais nesutarimais viduje ir su nebūtinai garantuotais, neaiškiai išsidėstančiais politinių partnerių balsais.  

Ar politinė vasarvidžio drama Alytuje, kaip ir Viljamo Šekspyro komedijoje „Vasarvidžio nakties sapnas“, ims ir „žmogų pavers asilo galva“ – pamatysime bet kuriuo atveju. Arba tokiomis, neveiksniomis politinėmis figūromis su „asilo galvomis“, virs abu vicemerai, arba jiems interpeliaciją parengęs ir klausimą posėdyje pristatysiantis eksmeras Jurgis Krasnickas su dar 8-iais miesto vykdomosios politikos opozicionieriais.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimų projektai  miesto savivaldybės tarybai apsispręsti – jau parengti. Juose siūloma „atleisti V. Gibienę ir T. Tamulevičių iš Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos pareigų kitą dieną po šio sprendimo priėmimo kaip praradusią Alytaus miesto savivaldybės tarybos pasitikėjimą“, vicemerams išmokant 2 mėnesių vidutinių darbo užmokesčio dydžių išmokas ir pinigines kompensacijas už nepanaudotas kasmetines atostogas.

ATNAUJINTA

Abu Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus pavaduotojai - atstatydinti miesto tarybos narių daugumos balsais. Slaptame balsavime už V. Gibienės atsistatydinimą pasisakė 14, už T. Tamulevičiaus atstatydinimą - 15 miesto tarybos narių.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt