1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Liepos 19d.
0

Atnaujintoje didžiojoje AKKC salėje tilps daugiau publikos

titleAKKC salėje vykstančius renginius galės stebėti daugiau žiūrovų – čia sumontuota beveik 800 naujų kėdžių. Atnaujintoje salėje bus ir šilčiau. Atliekant salės rekonstrukcijos darbus pakeista šildymo sistema, o pirmosiose salės eilėse sumontuotas grindų šildymas

Baigti Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) salės remonto darbai.

Apžiūrėti, kaip po remonto pasikeitė ši alytiškių pamėgta renginiams skirta erdvė į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą nuvyko Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

„Labai džiaugiuosi, kad Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) salė atgimsta naujam gyvenimui. Dažnai prisimenu maestro Juozo Domarko pasakytus žodžius – didžiuokitės, džiaukitės ir neleiskite sunaikinti vienos iš geriausių salių Lietuvoje, turinčių natūralią akustiką, būtent natūralią. Tokių salių Lietuvoje yra vos keletas. Tai teko išgirsti ne vieną kartą ir iš dirigentų, ir iš atlikėjų. Smagu, kad tai ne tik išsaugojome, bet ir sustiprinome. Atsižvelgus į akustikos ekspertų išvadas atitinkamai buvo pakreiptos 4 sienelės. Apie salės vaizdą, naujas kėdes, sceną ir daugelį kitų dalykų pasakoti neverta, reikia pamatyti! Aš likau sužavėta“, – teigė  V. Gibienė.

Praėjusių metų pabaigoje pradėti  AKKC salės remonto darbai baigti, tačiau, pasak centro direktoriaus pareigas laikinai einančios  Alytaus miesto savivaldybės administracijos turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjo pavaduotojos Linos Nalivaikienės, į pirmuosius šioje salėje vyksiančius  renginius alytiškiai bus pakviesti rugsėjo mėnesį.

Rugpjūčio mėnesį bus atliekami įvairios salės įrangos, apšvietimo, garso sistemų montavimo ir derinimo darbai. Remonto metu sutvarkytas scenos ratas, atnaujintas orkestro duobės mechanizmas, pertvarkytos salės balkono patalpos, išardytos tam tikros konstrukcijos, kurios anksčiau trukdydavo žiūrėti renginius.

Nuo šiol AKKC salėje vykstančius renginius galės stebėti daugiau žiūrovų – čia sumontuota beveik 800 naujų kėdžių. Atnaujintoje salėje bus ir šilčiau. Atliekant salės rekonstrukcijos darbus pakeista šildymo sistema, o pirmosiose salės eilėse sumontuotas grindų šildymas. Pakeista elektros instaliacija bei įrengta priešgaisrinė signalizacija.

Didžiojoje salėje liko nepakeistos medinės sienelės, kurias, anot laikinosios AKKC direktorės L. Nalivaikienės, atlikus akustinę ekspertizę ir sulaukus šios srities specialistų įvertinimo, jog šios salės akustika yra viena geriausių Lietuvoje,  nuspręsta palikti.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centro salės remonto darbus atliko viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios UAB „Kortas“ ir UAB „Ekstra statyba“. Salės modernizavimo projekto biudžetas – 783 tūkst. 264,16 Eur, iš jų 299 tūkst. 541 Eur skiriama iš Europos regioninės plėtros fondo, 352 tūkst. 400,82 Eur – iš Valstybės investicijų programos, 131 tūkst. 322,34 Eur – iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto.

Alytaus m. savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt