11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusEismasVideoreportažaiSveikataTransportas
2018 Liepos 14d.
3

Vidzgirio ir Likiškėlių mikrorajonus baigia sujungti dviratininkų ir pėsčiųjų takas (©️ VIDEOREPORTAŽAS, NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerijaDabar Alytuje yra per 20 km dviračių takų, dėl to Dzūkijos sostinė šioje srityje laikoma viena labiausiai išvystytų Lietuvoje. Naujojo tako projektavimo ir tiesimo darbai atsieis 205 tūkst. eurų© Alytausgidas.lt TV nuotr.

Alytaus mieste dviračių ir pėsčiųjų taku baigiamas jungti Sveikatos takas su Vidzgirio, Likiškėlių mikrorajonais. Kilometro ir 100 metrų ilgio, 3 metrų pločio atkarpa minėtą pagrindinį miesto taką, kirsdama Volungės ir Likiškėlių gatves, sujungs su Jurgiškių gatve, jos dalyje tarp Aukštakalnio ir Statybininkų g.  

„Didžiosios dalies išmontuotų plytelių panaudoti nepavyks“, - sako Alytaus miesto savivaldybės statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras. Pasak jo, „blokados meto“ gaminys nuo pat pradžių nebuvo kokybiškas. Tiesa, yra ir kita problema – nemažoje dalyje vietų, kur seni takai ardyti, tai buvo atliekama plyteles rausiant ekskavatoriumi. Atrinktos nesulaužytos plytelės bus panaudotos ir paklotos.

Bene ilgiausiai darbininkai užtruko tako dalyje tarp Likiškėlių mokyklos ir „Boružėlės“ darželio. Čia teko išmontuoti plačius laiptus, o dabar baigiamas lyginti nuolydis, kad į kalniuką galėtų užvažiuoti ne patyrę dviratininkai, tačiau ir pradedantys. Taip tikimasi padaryti, kad važiuojantiems dviračiu, nuo jo nulipti tektų kuo mažiau.   

Rudenį bus atlikta naujo tako patikrinimas ir tuomet bus spręs, Jurgiškių g. jis galėtų vesti toliau, bus revizuojamos ir kitos pėsčiųjų, dviratininkų eismo kryptys, paluojama galima plėtra. Neatmetama, kad dalis Alytaus šaligatvių bus pritaikyti dviratininkams, o tam kai kuriuos beliks tik pažymėti.

Pagal sutartį naujo tako tiesimas turi būti baigtas iki spalio, tačiau tikimasi, kad darbus atliekanti Alytaus įmonė „Alkesta“ viską atliks anksčiau. Dabar mieste yra per 20 kilometrų dviračių takų, dėl to Dzūkijos sostinė šioje srityje laikoma viena labiausiai išvystytų Lietuvoje.  

Naujojo tako projektavimo ir tiesimo darbai atsieis 205 tūkstančius eurų.

Fotogalerija

  • Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytausgidas.lt nuotr.

Komentarai

3
Komentuoti
nu2018-07-14
nuo kada vidzgiris ir likiskeliai
As2018-07-14
Kad jau du kartus keistos plytelės naujojo tako... Su senomis nėra ką lyginti (normalu, kad per 30 metų dalis sutrūko). O čia tik sudėjo ir jau skyla. Pereikit pažiūrėkit. Kai kurios juda kliba.
velosepedistas2018-07-14
Viskas ok, dar draugai klausia kada bus išvystyti ne tik dviračių takai, bet ir dviračių nuoma?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė