6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Laisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2018 Liepos 13d.
0

Mokiniams - kultūros pasas, o su juo - 15 eurų metams

titleAsociatyvi iliustracija Gunter Kirsch nuotr.

Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministrės pasirašė  įsakymą, patvirtinantį Kultūros paso koncepciją. Liepos mėnesį jau bus skelbiami kvietimai kultūros ir meno įstaigoms, menininkams bei edukatoriams teikti pasiūlymus, ką įtraukti į moksleiviams skirtų kultūrinių paslaugų rinkinį.

Pagal kultūros pasą kiekvienam mokiniui Lietuvoje numatyta skirti po 15 eurų kalendoriniams metams. Pinigus mokinys galės panaudoti kartu su klase arba savo nuožiūra, rinkdamasis renginius arba edukacinius užsiėmimus, kurie bus pasiūlyti kultūros paso rinkinyje.

Už 15 eurų mokiniai galės vidutiniškai pasirinkti 4 kultūros ir meno paslaugas (kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose įtraukiama ir kultūrinė edukacija). Atlikta kultūros ir meno įstaigų teikiamų paslaugų analizė parodė, kad paslauga gali kainuoti nuo 1 euro (kultūrinė edukacija) iki 15 eurų (kultūros ar meno renginys).

Suma buvo pasirinkta, atsižvelgus į darbo grupės Kultūros paso koncepcijai parengti pateiktus pasiūlymus, įvertinus panašias užsienio šalių programas ir Lietuvos finansines galimybes bei atliktų apklausų rezultatus.

Nuo rugsėjo tokiu pasu galės naudotis pradinių klasių mokiniai, o nuo 2019-ųjų pradžios – visi mokiniai.  

Kuriant ir lietuviškojo kultūros paso koncepciją buvo pritaikyti Islandijos, Latvijos, Vokietijos ir kitų valstybių pavyzdžiai

Kultūros paso veiklos 2018–2019 m. bus finansuojamos Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt