-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Liepos 11d.
0

2022 metų Lietuvos kultūros sostine paskelbtas Alytus (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

2022 metais Alytaus miesto savivaldybė paskelbta šalies kultūros sostine - praneša Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Kultūros sostine prieš tai bus Trakų rajono savivaldybė (2020 m.), o simbolinę estafetę - gintaro medį - alytiškiai perims iš Neringos savivaldybės (2021 m.).

Kiekvienai savivaldybei, pasirengimui ir programų įgyvendinimui, numatoma skirti iki 100 tūkst. Eurų. 

Šiemet Lietuvos kultūros sostinė - Marijampolės savivaldybė, o 2019 m. bus Rokiškis.

Lietuvos kultūros sostinėmis anksčiau jau buvo Anykščių, Plungės, Šilutės, Zarasų rajonų savivaldybės, Palangos savivaldybė, Panevėžio rajono  Ramygalos miestelis, Panevėžio miestas, Joniškio rajono Žagarės miestelis,  Telšių rajono savivaldybė ir Klaipėdos  miestas.

ATNAUJINTA

Alytiškių paraiškoje, kuri pripažinta 2022 m. laimėtoja, akcentuojama Dzūkijos sostinės, kaip įvairių tiltų miesto, išskirtinumas. Tiltai – kultūriniai, istoriniai ir kiti galės sujungti Alytų ir pasaulio alytiškius.Bus siekiama ne tik rengti renginius ir laukti klausytojų ar žiūrovų, o patį  meną atnešti į „vietą“, įtraukiant bendruomenes, kviečiant jas tapti aktyviomis kultūros procesų dalyvėmis.

„Decentralizuoti kultūrą“, - planuojama paraiškoje, tai reiškia – ją išnešti arčiau gyventojų, netgi į pačius „miegamuosius“ rajonus - I Alytų, Dainavą, Likiškėlius, Panemunę, Putinus, Senamiestį ir Vidzgirį.

Taip pat bus siekiama ne tik „nešti“ kultūrą, tačiau ir atlikti bendruomenių sociokultūrinių poreikių tyrimą, situacijos analizę.

Kol kas der nėra nuspręsta konkrečiai, tačiau pradiniuose Alytaus, kaip kultūros sostinės, projekto sumanymuose buvo minėtos kokios naujos iniciatyvos, pavyzdžiui, kaip muzikiniai „Jazzminų“ ir „Žalios bobos“ festivaliai, taip pat „Blynų rytmečiai“ ir „Menų košės“ vakarai ar pan.

PAPILDYTA

2022-ieji - neeiliniai Dzūkijos sostinei bus ne tik dėl Lietuvos kultūros sostinės statuso, tai metais sukaks 645-eri, kai Alytaus vardas buvo pirmąjį kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose - 1377 m. Vygando Marburgiečio kronikoje, o 1387 m. Jogailos išduotoje privilegijoje Skirgailai Alytus jau buvo vadinamas miesteliu, minima Alytaus žemė su jos centre esančia didžiojo kunigaikščio pilimi, dabartiniu piliakalniu I Alytuje.

Dar viena sukaktis 2022 m. bus Alytaus - kaip kurortinio miesto - 90-metis. Dzūkijos sostinė kurortu tapo 1932 metais, šis statusas niekada oficialiai nebuvo panaikintas, o miesto gyventojų skaičiui pastaraisiais metais traukiantis kone perpus, Alytų pozicionuojant kaip šeimai, vaikų auginimui, darbui ir poilsiui patogų miestą, tarsi įgyja naują prasmę.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt