2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasĮdomuJaunimasŠvietimas
2018 Liepos 12d.
1

Nemunaičio stovykloje prasidėjo priešpaskutinė vasaros pamaina

titleVisų pamainų dalyvių Nemunaityje tradiciškai laukia maitinimas 4 kartus per dieną ir daug turiningų veiklų

„Varai?“, „Nebuvo vietos pirmoje pamainoje?“ – tokie ir panašūs klausimai aktualūs buvo tiems, kas nepateko į pačios seniausios ir bene populiariausios stovyklos Dzūkijoje sezono pradžią.

Labiausiai „Nemunaičio stovykloje“ vasaroti norėjusieji jau atostogauja su nauja pamaina, kuri truks iki liepos 18 dienos, o likusieji šiemet galbūt sutilps į dar vieną stovyklautojų grupę.

Visų pamainų dalyvių Nemunaityje tradiciškai laukia maitinimas 4 kartus per dieną ir daug turiningų veiklų. Tarp jų – ne tik rungtys, rungtynės, olimpiados, turnyrai, žygiai (ir naktiniai!), paskaitos, konkursai, bet ir šiuolaikinės, XXI amžiaus temos - ekologijos madų šou, sveikatingumo užsiėmimai ir pan.

„Per šią vasarą pasirūpinsime daugiau nei 200 vaikų atostogomis“, - vardija „Nemunaičio stovyklos“ vadovė Irena Motūzienė, su projektų vadove Bernadeta Bartkevičiene stovykloms kelianti tikslus neformaliojo švietimo būdu ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, skatinti bendruomeniškumą, tautiškumą, kūrybiškumą, saviraišką, padėti geriau pažinti Lietuvos istoriją, etninę kultūrą bei jos įvairovę.

„Ir graffiti sienas paišėm“, - skamba žodžiai viename iš stovyklautojų šūkių ir tai - ne fantazija, stovyklautojai, laikydamiesi higienos reikalavimų, vieną iš namukų galėjo papuošti patys, dažydami grafitų dažais.

„Nemunaičio stovykloje“ taip pat kuriami filmukai, o nuo šių metų tėvai, artimieji savo vaikus gali matyti ne tik nuotraukose, tačiau ir tiesioginėse vieno iš socialinių tinklų transliacijose. „Super stovykla! Džiaugiuosi, kad mano mergytė papuolė į tokią“,  - džiaugiasi stovyklautojų mama, dar viena Nemunaityje anksčiau atostogavo pati. „Kažkada važiavau kaip vaikas, po to - kaip vadovė, o dabar svajonė - savo vaika atvežti“, - planuoja dar viena Nemunaičio stovyklai neabejinga mama.

Ne vieno stovyklautojo tėvai, artimieji džiaugiasi Nemunaičio vadovais, tarp kurių šiemet: Ernesta Boželytė- Liobienė, Antanas Dambrauskas, Teresė Rimgailienė, Aurelija Šeduikienė, Irmantas Valūnas ir kiti savanoriai - Tomas Čižikas, Adrija Mickutė ir Amanda Mickutė.

Pastarieji, matyt, nestokoja originalių sumanymų - susijungę į ansamblį perkūrė dainą „Juoda orchidėja“, kuri stovykloje nuo šiol skamba taip: „O, Nemunaiti, tariam tau aciū/ Sugrįžę čionai visi po daugelio metu...“.

Šiuo metu vykstančios stovyklos tema – „O man geriausia - Lietuvoj!“  ji yra skirta 7-17 m. amžiaus vaikams iš Alytaus miesto, todėl projektas iš dalies, pagal projektinę iniciatyvą „Tau, Alytau“, yra finansuojamas Alytaus miesto savivaldybės.


Komentarai

1
Komentuoti
Hmm2018-07-11
Įdomiai čia, o kur savanoriai, kodėl nepaminėjo nė vieno?
traffix.lt