1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraJaunimas
2018 Liepos 10d.
0

„Kučio" stovyklos Alytuje sulaukė susidomėjimo

titleNuotraukų galerija

Vos pasibaigus mokslo metams tėvai susirūpina vaikų saugumu ir aktyviu poilsiu vasaros metu. Kasmet mažiuosius alytiškius kviečia vaikų dienos stovykla, kurią organizuoja vaiko ir mamos dienos centras „Kutis”. Ir šiemet ypatingo susidomėjimo sulaukusiose stovyklose turiningas atostogas leido penkios dešimtys Alytaus miesto pradinukų.

Tris stovyklos pamainas organizavęs centras „Kutis“ kvietė mažuosius į skirtingas, įspūdžių kupinas veiklas bei išvykas. Kiekvieną savaitę mažieji stovyklautojai pramogavo žaidimų kambaryje, išbandė skirtingas meno rūšis (origami, kvilingas ir kt.), žaidė Jaunimo parke, sportavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine, vis naują filmą stebėjo kino teatre „Dainava“.

Pirmosios pamainos stovyklos dalyviai keliavo į radijo stotį FM99, kurioje ne tik susipažino su radijo žurnalisto profesija, bet ir kalbėjo tiesioginiame eteryje, įrašinėjo šaukinius. Vėliau lankėsi lėlių teatre, kuriame pasigamino lėles ir vaidino pasaką. Mažieji taip pat aplankė Žuvinto biosferos rezervatą, susipažino su ten gyvenančiais paukščiais ir vėžliais, sprendė kryžiažodžius bei iškylavo.

Antrosios pamainos stovyklautojai dalyvavo edukacijoje Antano Jonyno muziejuje, kur susipažino su bitėmis, jų gyvenimu, skanavo medų bei kitus bičių produktus. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti ir bitininko kostiumą. Bičių temą vainikavo edukacinė programa apie žvakių liejimą Alytaus kraštotyros muziejuje. Dar viena išvyka į Metelių regioninį parką mažiesiems alytiškiams paliko neišdildomus įspūdžius. Čia po pažintinės edukacijos stotyklautojai ant laužo kepė dešreles, zefyrus bei pliuškenosi ežere.

Trečioje stovykloje mažieji alytiškiai lankėsi Anzelmo Matučio muziejuje, kuriame patys gaminosi knygelę. Sveikatinimo išvykoje Birštone keliavo Kneipo sveikatingumo taku bei gaminosi vandens bombas. Stovyklos vaikams suteikė galimybę susirasti naujų draugų, ugdyti savo asmeninius gebėjimus bei atrasti naujus talentus.

Vaiko ir mamos dienos centro „Kutis“ vadovė Rimantė Adomaitienė be galo džiaugiasi vaikų šypsenomis ir suteiktomis galimybėmis tėvams pasirūpinti turiningu vaikų poilsiu. Vadovės teigimu, kasmet vaikų užimtumo vasarą poreikis didėja, todėl Alytaus miesto savivaldybės dalinis finansavimas projektui „Spalvota vasara“ atveria dideles galimybes tėvams.

Centro „Kutis“ vadovė džiaugiasi, kad turi išskirtinę galimybę siūlyti vaikų poilsio stovyklas.  Antrus metus iš eilės čia organizuojamos ir nemokamos vaikų dienos stovyklos, kurias finansuoja Europos socialinis fondas, projektas „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Pastarojo projekto dėka žiemos, pavasario, vasaros ir rudens atostogų metu pradinukai laiką prasmingai leidžia dienos stovyklose.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt