8 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 29d.
AlytusVerslasAktualijos
2018 Liepos 10d.
2

Alytuje viešėjęs finansų ministras pavyzdžiu Lietuvai nesiūlo nei Lenkijos, nei Latvijos ekonomikos (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaLietuvos Respublikos finansų minstras V. Šapoka viešėjo Alytuje

Alytuje viešėjo Lietuvos Respublikos finansų minstras Vilius Šapoka. Jis su palyda pristatė mokestines permainas šalyje.

„Šešėlis traukiasi, mokesčius mokėti - madinga“, - susitikimą su Alytaus žiniasklaida optimistiškai pradėjo ministras.

„Komunikuojam, bet ne viską girdi, todėl važinėjam po regionus. Alytus - pirmas“, - ministro vizitą į Dzūkijos sostinę aiškino jo komandos atstovai.

ATNAUJINTA

Alytus - pirmoji stotetė pristant artėjančias mokesčių permainas Lietuvoje.

V. Šapoka kalbėjo apie ekonominę permainų prasmę.

Pasak ministro, Lietuva išsiskiria dideliu darbo apmokestinimu, jis bus mažinamas. Bus siekiama mažinti ir šešėlį, skatinti sąžiningą verslą.

„Nesiūlome įvesti PVM lengvatų. Latvijoje buvo sumažinta nemažai, tačiau nauda, deja, nukeliavo ne eiliniam pirkėjui, o pardavėjui", - lengvatų nesivaikymo politiką Lietuvoje gynė ministras.

Kalbėdamas apie Lenkiją ir ne vienam lietuviui tinkamas kainas, artimiausių dzūkų kaimynų ministras nerodė pavyzdžiu.

Anot V. Šapokos Lenkijos kainų politiką lemia rinkos dydis ir konkurencija. Ministras siūlė ortientuotis „ne į pigias kainas“, kaip Lenkijoje ar net Baltarusijoje, o „į pajamų augimą“.

Šalies finansų galva pripažino, kad Lietuva atsilieka ir nuo Estijos.

„Bus daugiau galimybių susimokėti mokesčius be jokių baudų, verslą pradėti nuo balto lapo“, - administracinės, baudžiamosios naštos mažėjimo kryptį mokesčių politikos pertvarkoje vardijo ministras. Verslininkams bus suteikta galimybė susimokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių per pusmečio laikotarpį.

Ministras kalbėjo ir apie mokestinės senaties bendrojo termino sutrumpinimą nuo 5 iki 3 metų nepiktybinių pažeidimų atvejais.

Gerų naujienų ministerijos atstovai neturėjo daug, o griežtėjančių, rimtėjančių permainų – visą kalną. Tarp jų – už su mokesčiais susijusių nusižengimų, taikant sankcijas, brangimą 30%.   

V. Šapoka įvardijo ir artėjančias sunkesnes nepelno organizacijų dienas - lengvatų siaurinimą viešosioms įstaigoms, kur, pasak monistro, „yra nemažai piktnaudžiavimo sistema“. Ketinama naikinti mokesčio lengvatas viešųjų įstaigų pelnui, kuris nenaudojamas viešam interesui tenkinti.

Kai kurios veiklos, vykdomos įsigijus verslo liudijimą, bus peržiūrėtos, ypatingai tos, kurioms bus taikoma GPM (gyventojų pajamų mokesčio) paskata.

„Surinkti daugiau GPM ir perskirstyti reikiamoms sritims“, - artėjančias permainas paprasčiau mėgino aiškinti Alytuje su ministru drauge viešėję ministerijos specialistės.

PAPILDYTA

Numatytas 3-metis apmokestinimo pokyčių planas 2019-2021 m.

NPD (neapmokestinamasis pajamų dydis) Lietuvoje 2018 m. yra 272 eurai, nuo 2019 m. numatoma 300 Eur, 2020 m. - 400 Eur, 2021 m. - 500 Eur. Teigiama, kad nuo 2019 m. darbo jėgos mokesčiai mažės, ypatingai gaunantiems vidutines pajamas.

GPM dydis 2018 m. Lietuvoje yra 15%. Čia taip pat laukia permainos.

Bus sujungtos darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokos, darbo pajamoms GPM bus 20% ir 27% pajamoms, viršijančioms „Sodros“  lubas: 2019 m. - 120 VDU, 2020 m. - 84 VDU ir 2021 m. 60 VDU per metus.   

Individualiai veiklai liks 15% mokestis, tiek pat bus mokama ir už dividendus, kitoms pajamoms, viršijančioms 120 VDU bus taikomas 20% mokestis.

Alytaus žiniasklaidai pristatytų mokestinių permainų (gerųjų) esmė:

  • „Sodros“ mokesčių „lubų“ įvedimas - aukštą pridėtinę vertę sukuriančių darbo vietų apmokestinimo mažinimas;
  • GPM paskata - nuo 2019 m. gyventojai patirtomis išlaidomis už įsigytas remonto, statybos ir vaikų priežiūros paslaugas galės susimažinti apmokestinamas savo pajamas - 20% GPM iki 2 tūkst. eurų;
  • Išmokos įsidarbinus bus pratęstos iki metų laikotarpio;
  • Bus supaprastintas mokesčių apskaičiavimas ir mokėjimas, mažinama administracinė našta verslui (virtualus kasos aparatas ir pan.);
  • ...

 

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
ministrui2018-07-10
kainos nebūna pigios ar brangios - jos būna didelės ir mažos. Sėskit, du
Fhjk2018-07-10
Atvažiavo kažkoks avinas ir tarė lenkai ir latvei eikit velniop o mes toliau dulkinsim liaudį o jie vistiek balsuos
traffix.lt