3 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
SportasFutbolas
2018 Liepos 9d.
0

Kfar Sabą alytiškis žaidėjas keičia į Džizaką

titleAnksčiau Lietuvos, Australijos, Izraelio, Lenkijos, Rusijos, Škotijos ir Turkijos komandose rungtyniavęs alytiškis Darvydas Šernas išmėgins ir į pasaulio FIFA reitingo 100-uką patenkančio Uzbekistano futbolo lygos pajėgumą

Kristaus amžių alytiškis futbolininkas Darvydas Šernas pasitiks ne Izraelyje, o nekrikščioniškoje šalyje. Iš Kfar Sabos „Hapoel“ Antano Bytauto auklėtinis keliasi į naują komandą.

33-iąjį gimtadienį liepos 22-ąją švęsiantis vienas garsiausių Alytaus futbolo auklėtinių, Lietuvoa nacionalinės rinktinės narys darbuosis musulmoniškame krašte. Naujoji D. Šerno karjeros šalis – Uzbekistanas. Alytiškio komanda – gerai žinoma vyresniojo amžiaus futbolo žinovams. Dabartinis jos pavadinimas - „Sogdiana Jizzakh“, kaip ir ankstesnė „Zvezda“, ji veikia Džizake.

PFK „Sogdiana“, kuri alytiškiui bus 13-oji jo komanda, turi beveik 12 tūkst. vietų stadioną, komandą treniruoja Rusijos ir Uzbekistano pilietybes turintis buvęs futbolininkas ir uzbekų rinktinės narys bei treneris Sergej Luščan.

D. Šernas, rungtyniausiantis 80-uoju numeriu, bus antrasis lietuvis komandos „Sogdiana“ istorijoje, čia yra žaidęs buvęs Marijampolės „Sūduvos“, Panevėžio „Ekrano“ ir kitų komandų žaidėjas, anksčiau Lietuvos rinktinei atstovavęs puolėjas Artūras Fomenka.

Anksčiau Lietuvos, Australijos, Izraelio, Lenkijos, Rusijos, Škotijos ir Turkijos komandose rungtyniavęs D. Šernas sutiks panašaus likimo kolegų užsieniečių. Uzbekistano aukščiausioje futbolo lygoje kaip ir Darvydas su PFK „Sogdiana“ debiutuos 3 legionieriai iš Serbijos - vartininkas Milan Mitrovič, gynėjas Miloš Simonovič, saugas Mikola Milinkovič, taip pat saugas iš Pietų Korėjos Dong-heui Kim.

D. Šernas – ne pirmas alytiškis, kuriam teks rungtyniauti vadinamoje egzotiškoje šalyje. Alytiškis puolėjas Rolandas Karčemarskas žaidė Bučono (P. Korėja) FC „Bucheon 1995“.

Buvęs Alytaus FK „Dainava“ vyriausiasis treneris, šiemet į DFK „Dainavą“ kviestas Marco Ragini dirba pagrindiniu Ulan Batoro (Mongolija) FC „Ulaanbaatar“ strategu. Po Alytaus jis dirbo Šveicarijoje, Slovakijoje, po to patraukė į Afriką, kur darbavosi su Kongo ir Nigerijos aukščiausių lygų komandomis. Aukščiausioje Mongolijos lygoje Raginio komanda žengia trečia.

Šiuo metu Lietuva pasauliame FIFA futbolo reitinge yra 127-oje vietoje, Šri Lanka, su kuria lietuvių rezervinė rinktinė neseniai sulygo 0:0, yra 200-oji pagal pajėgumą.

Gimtasis M. Raginio San Marinas yra 203 vietoje, dabartinė darbo vieta Mongolija - 186, Nigerija - 103, Uzbekistanas – 95, Izraelis - 93, Kipras, su kurio klubine komanda Europos lygos rungtynes Alytaus stadione žais „Stumbras“ – 87-oje pozicijoje, P. Korėja - 57, Kongas - 38, Slovakija - 28, Velsas, kurio komandą Alytuje įveikė FK „Trakai” – 18, kaimynė Lenkija – 8, o Šveicarija - 6.

Iš pasaulio čempionato Rusijoje pusfinalininkų aukščiausiai yra 3-ioje vietoje esanti Belgija, Prancūzija reitinge - 7, Anglija - 12, o Kroatija – 20-oje pozicijoje.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt