4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Alytaus rajonas
2018 Liepos 9d.
0

Dainų šventės nuotaiką su Alytaus rajonu pajuto ir svečiai iš Ozurgečio ir Irpino

title

Alytaus rajono devynių šokių ir dainių kolektyvai Valstybės dieną įsiliejo į Dainų šventės  eiseną. Kartu su jais vilniečius ir sostinės svečius sveikino rajono savivaldybės meras, o lietuvių vienybę, dainos ir šokio svarbą tautai pajuto ir rajono svečiai iš Ozgurečio savivaldybės Gruzijoje (Sakartvele) ir Irpino (Ukraina).

Jubiliejinėje 100-mečio dainų šventėje dalyvavusius Alytaus rajono  dainininkus ir šokėjus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas pasveikino Arkikatedros aikštėje. Jis pasidžiaugė kolektyvų darna ir pasirengimu, kad gražiai atstovavo rajonui, visus pavaišino saldžiaisiais grybukais.

Kartu su Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro šokių kolektyvais „Gojelis“, „Narpulis“ ir „Svirtis“ žygiavo meras A. Vrubliauskas, vicemeras Arvydas Balčiūnas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Gintarė Jociunskaitė bei rajono švečiai – delegacija iš  Ozurgečio bei Irpino savivaldybių.

Iš viso dvidešimtojoje Dainų šventėje dalyvavo devyni Alytaus rajono kolektyvai.

Dainų šventės folkloro dienos programoje pasirodė Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus folkloro ansambliai „Žolynai“ bei „Dėdės ir dėdienės“, Krokialaukio skyriaus folkloro ansamblis „Rūta“. Šventė prasidėjo simboliniu ugnies įžiebimu Katedros aikštėje. Katedros aikštėje Lietuvos žmogui, dangui ir žemei kiekvienas savo garsu sugaudė 60 varpų. Jų tarpe su išsakytais palinkėjimais Lietuvai ir jos žmonėms nuskambėjo ir Alytaus rajono varpo dūžiai.

Ansamblių vakaro programoje kartu su šimtais muzikantų grojo liaudiškos muzikos kapela „Pivašiūnai“, Pivašiūnų gimnazijos vaikų ir jaunimo kapela „Griežliukė“, o dainuojančių minioje įsiliejo Daugų Vlado Mirono gimnazijos jaunių choras. Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindėjo valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Šokių dienose net dviejuose koncertuose įvairias šokio figūras pynė ir linksmai bei energingai sukosi Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus jaunių liaudiškų šokių grupė „Gojelis“, Krokialaukio skyriaus Santaikos kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Narpulis“ ir Miroslavo skyriaus pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Svirtis“.

Dainų šventėje iš viso dalyvavo 147 rajono šokėjai, dainininkai ir jų vadovai. Jiems padėjo šventės koordinatorės Alytaus rajono kultūros centro vyr. specialistė Daiva Bagdonienė ir savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto vyr. specialistė Jurgita Osinskienė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt