0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
DzūkijaAlytaus rajonasĮdomuVideoreportažaiPolitika
2018 Liepos 9d.
1

Kur bus statomas JAV miestui sukurtas, prie Alytaus pagamintas paminklas? (©️ VIDEOREPORTAŽAS, NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerijaSkulptorius J. Jagėla jau daugiau nei 20 metų kuria paminklus partizanams ir juos pastato ten, kur gimė kovotojai, tačiau šis - ypatingas, mat turėjo keliauti į kitą pasaulio pusę, už Atlanto vandenyno, į Jungtinėse Amerikos Valstijose, Konektikto valstijoje, esantį Niu Briteną, kur prieš 100 metų ir gimė A. Ramanauskas – VanagasAlytausgidas.lt nuotr.

Paminklų dirbtuvėse netoli Ūdrijos kaimo (Alytaus r.) pagamintas beveik 4 metrų aukščio ir 7 tonų svorio paminklinis akmuo, skirtas legendiniam partizanui Adolfui Ramanauskui - Vanagui.

Skulptorius Jonas Jagėla jau daugiau nei 20 metų kuria paminklus partizanams ir juos pastato ten, kur gimė kovotojai, tačiau šis - ypatingas, mat turėjo keliauti į kitą pasaulio pusę, už Atlanto vandenyno, į Jungtinėse Amerikos Valstijose, Konektikto valstijoje, esantį Niu Briteną, kur prieš 100 metų ir gimė A. Ramanauskas – Vanagas.

Skulptorius Jonas Jagėla labai nustebo, kai sukurtą paminklą beliko nugabenti į Konektikutą, sulaukta žinios iš Amerikos, kad... projektas A. Ramanausko-Vanago įamžinimas stabdomas. Tai patvirtino ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, besirūpinanti paminklo pastatymu JAV. Esą, Niu Briteno taryba dėl išsiskyrusių „istorinio laikotarpio vertinimų“ projektą įšaldė. Teigiama, kad šio Amerikos miesto valdžia nenori girdėti nei Lietuvos valdžios atstovų argumentų, nei jų išklausyti iš lietuvių bendruomenės atstovų lūpų.

Kodėl pradžioje davę leidimą paminklo statybai, Niu Briteno miesto politikai persigalvojo - lieka tik spėlioti. Kur bus statomas netoli Alytaus pagamintas paminklas A. Ramanauskui – Vanagui, kol kas nėra aišku. Laikinai jis bus saugomas dirbtuvių šalia Ūdrijoje.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Haris2018-07-09
Įdomi istorija
traffix.lt