6 c Alytus
Ketvirtadienis, Balandžio 9d.
Sveikata
2018 Liepos 5d.
1

Sveikų sąnarių pagrindas - kolagenas

title

Vienas iš svarbiausių organizmo baltymų yra kolagenas, jis  sudaro daugiau nei 25% visų kūne esančių baltymų. 

Pati žodžio „kolagenas“reikšmė daug pasako: išvertus iš graikų kalbos „kolla“ reiškia klijus, „genos“ – gaminti. Kolagenas gyvybiškai svarbus odai sudarantis daugiau nei 70 proc. jos masės, taip pat jis sudaro 53 proc. sąnarių kremzlių ir 27 proc. kaulų. Kolagenas būtinas ląstelių atsinaujinimui, todėl organizmas jį gamina nuolat. Jis atsako už odos ir kitų audinių elastingumą, sąnarių lankstumą. Tačiau prasidėjus senėjimo procesams, kolageno gamyba lėtėja, progresuojantis kolageno trūkumas – įvairių sveikatos problemų ir prastėjančios odos išvaizdos priežastis.

Kolageno yra daugiau nei 20 kolageno tipų, tačiau svarbiausi yra šie:

I tipo kolagenas – yra odoje, kauluose, jungiamajame audinyje, raiščiuose, sausgyslėse.

II tipo kolagenas – daugiausia yra sąnarių kremzlėse.

III tipo kolagenas – yra raumenyse, vidaus organuose ir arterijose.

KOLAGENO NAUDA 
Pagerina odos  būklę.  Sulaukus 25 metų kolageno gamyba mažėja, o drauge ir odos elastingumas, natūralus drėkinimas, ląstelių atsinaujinimas, atsiranda raukšlelės, gilios linijos. Ima varginti odos sausumas, pleiskanojimas.  Šis procesas ypač stiprėja menopauzės metu: oda netenka elastingumo ir tamprumo kelis kartus greičiau. Padidindami kolageno kiekį, ląstelėms leidžiame greičiau atsinaujinti, o tai padeda odai atrodyti stangresnei, lygesnei. 

Sumažina sąnarių skausmą ir degeneraciją. Sportininkai, bėgikai, žmonės, dirbantys fizinį darbą ar turintys antsvorio užkrauna pernelyg didelį krūvį sąnariams ir šie dyla greičiau. Taip pat vyresniame amžiuje lėtėja kolageno gamyba, o ši medžiaga yra pagrindinė, skatinanti sąnarių kremzles atsinaujinti. Todėl dar neturint bėdų su sąnariais, reikėtų ieškoti būtų,  kaip gauti kolageno ir jo gamybą skatinančio vitamino C papildomai.

Pastebima, jog dėl sąnarių skausmo kenčia vis jaunesni, tad rūpintis kremzlėmis turėtumėte jau po 25-erių metų amžiaus. Nuo šio amžiaus ląstelės ima gaminti mažiau kolageno ir sąnario kremzlė vis dyla, plonėja.

Stiprina nagus, plaukus ir dantis.  Kolageno baltymas yra nagų, plaukų ir dantų statomoji medžiaga. Esant trapiems ir besisluoksniuojantiems nagams reikia atstatyti kolageno atsargas.

Preparatai, kurių sudėtyje yra kolageno, turi gebėjimą aktyviai stimu­liuoti padidintą nuosavo kolageno gamybą ir taip sulėtinti senėjimo procesą natūraliu būdu. Virškinimo proceso metu šis baltymas lengvai prasiskverbia pro kraujagyslių sieneles ir patenka į kraują, kuris išnešioja juos ten, kur yra jaučiamas didžiausias trūkumas. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad geriamas kolagenas, patekęs į organizmą, atsiduria kremzliniame audinyje. Tokiu būdu kremzlės ląstelės gauna ne tik puikią statybinę medžiagą kolageno sintezei, bet taip pat ir signalą pačioms gamintis atstatančias medžiagas. Be to, norint turėti teigiamą efektą, būtinos pakankamos kolageno dozės. Daugelyje mokslinių tyrimų įrodytas teigiamas kolageno poveikis sąnariams, kaulams, sausgyslėms ir raiščiams tik vartojant ne mažiau kaip 10 g (10 000 mg) per dieną.

Taip pat verta paminėti, kad neabejotinai yra stiprus teigiamas ryšys tarp kolageno ir tam tikrų vitaminų, ypač vitamino C ir E bei hialurono rūgšties. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, patiriantiems įvairių antioksidantų deficitą ir skirtingo tipo kolagenų trūkumą dėl amžiaus, mitybos, gyvenimo įpročių. Reikia nepamiršti, kad optimalus fizinis krūvis taip pat stimuliuoja kolageno gamybą organizme. Seniau su maistu kolageno žmonės gaudavo daugiau, o šiais laikais mitybos įpročiai keičiasi ir dažnai kartu su maistu gaunamas kolageno kiekis yra per mažas, todėl vartojant jį papildomai, jo sintezė pagerėja. Labai svarbu yra suvokti, kad vartojant kolageną ir tuo pačiu metu tinkamai judant, maitinantis, ar net visiškai keičiant savo gyvenimo būdą, jo poveikis jausis bet kuriame žmogaus amžiaus tarpsnyje.

DIAS® FORTE yra unikalus net  keturių kolagenų, papildančių vienas kito veikimą, kompleksas. Tai naujos kartos didelės koncentracijos maisto papildas, papildytas vitaminais C ir E bei hialurono rūgštimi, kurie reikalingi sustiprinti kolageno teigiamą poveikį. Vartodami maisto papildą DIAS® FORTE, kurio viename pakelyje yra 10g (10 000 mg) hidrolizuoto kolageno, gauname dienos normą, kuri turėtų būti daugiau nei pakankama teigiamam poveikiui gauti.

DIAS® FORTE maisto papildą, skatinantį kolageno gamybą, reikėtų vartoti bent 3 mėnesius, tačiau geriausias rezultatas pasiekiamas ciklą tęsiant iki 6 mėnesių. Kodėl nepakanka 1 mėnesio? Nuolatinė netinkama mityba ir stresas bei vartojami vaistai išbalansuoja mūsų organizmą ir reikia daugiau laiko neigiamų padarinių pašalinimui.

Papildą reikėtų vartoti po valgio praėjus ne mažiau nei 2 – 3 valandoms, kadangi valgio metu padidėja skrandžio rūgšties kiekis skrandyje, o tai trukdo tinkamam šio baltymo pasisavinimui.

Geriausia papildą vartoti prieš miegą, kadangi nakties metu vyksta organizmo tvarkymo procesai, kurie palengvina kolageno pasisavinimą ir apykaitą.

Vakare išgėrus papildą rekomenduojama daugiau tą vakarą jau nebevalgyti, nes maistas gali sumažinti kolageno efektyvumą.

DIAS® FORTE ieškokite Gintarinėse ir Norfos vaistinėse visoje Lietuvoje.

PR


Komentarai

1
Komentuoti
reklama fuflo2018-08-24
reklama gerai bet galima profesionaliau parasyti sita brukala.
traffix.lt