-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2018 Liepos 3d.
0

Alytaus muzikos mokyklos stovyklos dalyviai susipažino su miesto kompozitoriais

titleNuotraukų galerijaMokiniai iš daugelio miesto mokyklų, lankantys muzikos mokyklą, piešė kompozitorių portretus. Pirmas iš kairės - A. Antanavičiaus (Šekspyro), dešinėje - J. Karpavičiaus atvaizdas vaikų akimis

Prasidėjusi vasara Alytaus muzikos mokykloje tnepriminė mokinių atostogų: vieni muzikantai vyko į Italiją varžytis su geriausiais Europos atlikėjais ir grįžo kaip nugalėtojai, kiti rengėsi Alytaus gimtadieniui, muzikinė grupė Rytato” tobulino savo programą, skirtą pasirodymams Japonijoje, repetavo kapela, prieš Dainų šventę repetavo  pučiamųjų, liaudies instrumentų orkestrai, choras.

Daugiau kaip trys dešimtys mokiniai dalyvavo vasaros stovykloje „Dzūkų melodijos vaikų pasaulyje”. Projekto idėja buvo atnaujinti mokinių žinias apie Alytuje gyvenusius kompozitorius Juozą Karpavičių, Joną Pavilonį, Joną Šukį, kitais žymiais miesto menininkais - keramike Julija Baranauskiene, poetu Anzelmu Matučiu.

Mokiniai iš daugelio miesto mokyklų, lankantys muzikos mokyklą, piešė kompozitorių portretus, kūrė kryžiažodžius, lankstinukus, mokėsi Alytaus miesto  muzikos kūrėjų kūrinių, drauge su autoriumi Andriumi Abromavičiumi atliko Alytaus himną, aplankė muziejus.

Jaunimui patiko susitikimai ir su elektroninės muzikos kūrėju Mariumi Dimša, kompozitore ir atlikėja Greta Jarmalavičiūte, Laura Šilalyte, Paulina Smolskaite, Austėja Valatkaite. Jos atliko savo kūrybos dainų, drauge su vaikais kūrė melodiją pagal A. Matučio eiles.

Mokiniai stovyklos metu ne tik patys daug sužinojo, bet ir išsiaiškino, ką alytiškiai žino apie savo miesto kūrėjus. Paaiškėjo, kad vyresnieji dar prisimena J. Karpavičių ar J. Pavilonį, tačiau jaunimas beveik nežino šių žmonių, atidavusių miesto kultūrai ištisus dešimtmečius. 

Mokytojai ir mokiniai prisiminė, kad J. Karpavičiaus 90 metinės - jau kitamet. Nuo 1957 metų šis muzikas ir pedagogas gyveno ir kūrė Alytuje, todėl galėtų būti įvertintas Alytaus miesto garbės piliečio vardu.

 Stovyklos „Dzūkų melodijos vaikų pasaulyje” projektą finansavo Alytaus miesto savivaldybė.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt