1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraVideoreportažai
2018 Liepos 1d.
4

Dainų slėnin kvietė septintieji „Jotvos vartai“ (©️ VIDEOREPORTAŽAS. NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerija„Jotvos vartai“ yra tapę vienu didžiausių ir laukiamiausių nemokamų renginių tiek Dzūkijos sostinėje, tiek visoje Pietų Lietuvoje

7-ąjį kartą Alytuje buvo atverti ir užverti „Jotvos vartai“.

Dzūkų ainių jotvingių laikus menančią šventę anksčiau regėdavome miesto pradžioje, piliakalnio papėdėje, o pastaraisiais metais ji rengiama kitoje Nemuno pusėje.

Dainų slėnyje „Jotvos vartai“ šiemet sujungė istorines Alytaus puses, o į vieną savaitgalį - ir dviejų mėnesių dienas. Paskutinę birželio ir pirmąją liepos dieną dzūkai ir jų svečiai iš kitų miestų, šalių rodė, regėjo senovinius amatus, drabužius, ginklus, kovas, o per septynerius festivalio metus pirmąjį kartą - ir kitokį vartų ėmimą, kaip Pilėnų pilies gynimą.

Alytiškio Tomo Sutkaičio, jo vadovaujamos įstaigos „Argostudio“ ir bendraminčių kasmet rengiami „Jotvos vartai“ yra tapę vienu didžiausių ir laukiamiausių nemokamų renginių tiek Dzūkijos sostinėje, tiek visoje Pietų Lietuvoje. Panašios šventės rengiamos tiek Lietuvoje, tiek ir kaimyninėse šalyje, o Lenkijoje sulaukia dešimčių ar net šimtų tūkstančių žiūrovų.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
Irena2018-07-02
Labai gražus renginys, pareikalavęs organizatorių įdėti daug darbo.Reikia dėkoti žmonėms, suorganizavusiems tokią gražią šventę. Žinoma, gal ir buvo klaidelių, bet juk iš klaidų mokomės. AČIŪ šios šventės rengėjams.
jonas2018-07-02
Viskas kaip ir nieko.....bet tas puolimas kažkoks chaotiškas....neaišku kas ką puolė. Kur lietuviai, kur kryžuočiai.....toks eilinis pasidaužymas gavosi....žmonės aplink klausinėjo kas yra kas.....porą kartų taip įsiaudrino kovotojai, kad vos kalavijais pirmose eilėse esančių žmonių neužkabino.....čia akmenukas į organizatorių daržą: jei jau žinai kovos tipą ir pobūdį, būk malonus ir paruošk vietą iš anksto, o ne prieš pat renginį žmones rikiuok....
Povilas2018-07-02
Labai nuostabus renginys
Jotvis2018-07-01
Ir aš ten buvau. Alų midų gėriau, burnoj nieko neturėjau. Patiko
traffix.lt