2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Politika
2018 Birželio 30d.
0

Seime alytiškiams anksčiau atstovavęs politikas apkaltos išvengė

titleSeime alytiškiams anksčiau atstovavęs A. Skardžius išvengė apkaltos

Seime alytiškiams anksčiau atstovavęs, toje pačioje bendrovėje - „AS Double Invest“ – kaip ir dabartinis Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius dirbęs Artūras Skardžius išvengė apkaltos.

Buvęs socialliberalas, o pastaruoju metu - valdančiosios daugumos atstovės, socialdemokratų darbo partijos narys A. Skardžius palaikymą gavo iš 67 seimūnų, tam prieštaravo 33 ir susilaikė 13 parlamentarų.

Alytiškis seimūnas, socialdemokratas Julius Sabatauskas teigė, kad parlamentarai negali įsitikinti, kad apkaltos komisijos išvada – teisinga, nes pasigedo viešos apkaltos komisijos medžiagos. Priimdama savo išvadą apkaltos komisija rėmėsi ir savo tyrimu, ir prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga. Vertindama A. Skardžiaus šeimos verslą Baltarusijoje ir Seimo nario vadovavimą Tarpparlamentinių ryšių su Baltarusija grupei, apkaltos komisija konstatavo, kad neatskleista reikšmingų aplinkybių, jog jis parlamentinę veiklą būtų panaudojęs asmeniniams interesams.

Prokuratūra atkreipė dėmesį, kad A. Skardžius, turėdamas tiesioginių sąsajų su Baltarusijos įmone „Investenergostroj“, o Seime eidamas Tarpparlamentinių ryšių su Baltarusija grupės pirmininko pareigas bei palaikydamas artimus santykius su vienu iš Baltarusijos įmonės akcininkų, galėjo pažeisti įstatymą, jog reikia vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra.

Taip pat buvo nustatyta pavienių A. Skardžiaus etikos pažeidimų, bet jie neįvardinti šiurkščiais. Apkaltą A. Skardžiui buvo inicijavę Seimo nariai, kurių nuomone, A. Skardžius galėjo sulaužyti priesaiką ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją, kai jo šeimaišskirtinėmis sąlygomis išnuomojo žemės sklypus vėjo jėgainėms, o pats Seimo narys teikė įstatymų pasiūlymus dėl atsinaujinančių išteklių energetikos. Apkaltos komisijos medžiagoje nurodyta, kad Seimo nario sutuoktinė Snieguolė Skardžiuvienė už sklypų nuomą gauna 23 tūkst. 863 eurus per metus, neatskaičius mokesčių.

Apkaltos komisija domėjosi ir A. Skardžiaus šeimos atsinaujinančios energetikos verslu Baltarusijoje. Mat politiko šeimos iš dalies valdoma įmonė „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą Baltarusijoje finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.

Anot apkaltos komisijos, Baltarusijos įmonę „Investenergostroj“ valdo A. Skardžiaus sutuoktinė S. Skardžiuvienė (20 proc. akcijų), Romualdas Patalavičius (40 proc. akcijų), Baltarusijos pilietis Sergejus Borisovičius Bielyj (20 proc. akcijų), Rusijos pilietis Rustemas Alianovičius Nygmetzianovas (20 proc. akcijų). Įmonės direktorius – Baltarusijos pilietis Dmitrijus Autko. Šią ir panašią informaciją su kolegomis atskleidė bei paviešino iš Alytaus rajono kilęs tiriamosios žurnalistikos atstovas Šarūnas Černiauskas.  


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt