4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Laisvalaikis ir kultūraAktualijos
2018 Birželio 30d.
1

Kultūros centrų vadovų kadencija truks 5 metus

titleValstybės ir savivaldybių kultūros centrų vadovai į pareigas bus skiriami 5 metams konkurso būdu – tam pritarė Seimas, taip pat patvirtinęs, kad kultūros centro vadovu tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip 2 kadencijoms iš eilėsAsociatyvi iliustracija

10 metų - tiek ilgiausia  vienas vadovas galės direktoriauti kultūros centrui.

Valstybės ir savivaldybių kultūros centrų vadovai į pareigas bus skiriami 5 metams konkurso būdu – tam pritarė Seimas, taip pat patvirtinęs, kad kultūros centro vadovu tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip 2 kadencijoms iš eilės. 

Valstybės ir savivaldybių kultūros centrų vadovai, iki šio įstatymo įsigaliojimo į pareigas priimti neterminuotai, šias  pareigas  galės toliau eiti iki 2023 m. birželio 30 d. ir šis laikotarpis bus laikomas pirmąja atitinkamo kultūros centro vadovo kadencija.

Įstatymuose taip pat nustatytas aiškus teisinis mechanizmas, kada ir kaip įstaigos vadovui gali būti išduotas leidimas dirbti kitą darbą.  Seimas priėmė it teisės aktus, reglamentuojančius muziejų ir bibliotekų vadovų kadencijas, dar anksčiau priimtos profesionaliojo scenos meno įstatymo pataisos, kurios numatė kadencijas ir nacionalinių, valstybinių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams.


Komentarai

1
Komentuoti
Klausimas2018-07-01
O kada seimo nariai negales buti daugiau kaip 2 kadencijas. Nes jau kai kurie sarasiniai 28 metus sedi.
traffix.lt