4 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AlytusJaunimasŠvietimas
2018 Birželio 29d.
1

Alytaus vaikų darželių tvoras planuojama atnaujinti

titleAlytaus mieste planuojama atnaujinti tvoras, jos bus ne žemesnės, kaip 1,5 metro aukščio

Alytaus vaikų darželių aplinka atnaujinama. Per pusantrų metų planuojama atnaujinti darželių tvoras, įrengti kameras, sutvarkyti šaligatvius, įrengti lauko užimtumo priemones, kad darželiai būtų saugesni, o teritorija – tvarkinga.

Dabartinės darželių tvoros per daug metų yra nusidėvėjusios, išlūžusios ir nesaugios. Jos neatitinka ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrųjų sveikatos saugos reikalavimų.

Pagal projektą „Saugi aplinka – saugūs ir laimingi vaikai“ planuojama atnaujinti tvoras, jos bus ne žemesnės kaip 1,5 metro aukščio, taip pat sumontuoti vaizdo kameras.

Projektą numatoma įgyvendinti lopšeliuose-darželiuose „Girinukas“, „Obelėlė“, „Boružėlė“, „Nykštukas“, „Pušynėlis“, „Pasaka“ ir mokykloje-darželyje „Viltis“.

Kiekvienais metais skiriama pinigų darželiams atnaujinti, kad juose jaukiai ir saugiai jaustųsi mūsų mažieji alytiškiai. Šių metų  biudžete jau skirta 530 tūkst. eurų lopšelių-darželių sanitarinių mazgų, vidaus patalpų, fasadų ir fasadų siūlių remonto darbams.

„Alytuje šią kadenciją didelį prioritetą skyrėme šeimai ir šeimos aplinkai, todėl buvo natūralu atkreipti dėmesį į mūsų darželių infrastruktūrą, nuosekliai didinome finansavimą kasmet. Per kelerius metus baigiame sutvarkyti visų darželių sanitarinius mazgus, išgyvendinti pelėsį, apšiltinti sienas, keičiame lovytes, virtuvių įrangą, įrengiamos naujos lauko žaidimų aikštelės, o nuo antros šių metų pusės pradėsime ir kompleksiškai atnaujinti susidėvėjusias darželių tvoras. Čia yra didžiausi mūsų investicijų prioritetai, kuriuos, tikiu, pastebi ir mažųjų alytiškių tėveliai“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius.

Numatoma atnaujinti ne tik tvoras – planuojama įrengti ir lauko užimtumo priemones, kurios džiugins mūsų mažuosius. Tai skatins fizinį vaikų aktyvumą, bus rengiamos įvairios sporto varžybos. Pagal Viešųjų paslaugų kokybės gerinimo Lietuvos ir Lenkijos pasienio ugdymo įstaigose projektą lauko užimtumo priemones numatoma  įrengti mokykloje-darželyje „Drevinukas“, lopšeliuose-darželiuose „Volungėlė“, „Šaltinėlis“, „Putinėlis“, „Linelis“, „Vyturėlis“, „Saulutė“, „Du gaideliai“. Teikiamų  projektų laimėjimo atveju Europos Sąjunga finansuos 85 proc. lėšų, o savivaldybė likusią 15 proc. dalį.

                      Ikimokyklinių įstaigų virtuvėlėms atnaujinti šiemet skirta 85 tūkst. eurų, švietimo įstaigų infrastruktūrai – 2110,4 tūkst. eurų, iš jų bus remontuojamas lopšelis-darželis „Girinukas“, sanitariniai mazgai.  Taip pat darželių teritorijose bus remontuojami šaligatviai.

Alytaus m. savivaldybės viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija


Komentarai

1
Komentuoti
Mama2018-07-01
Tvoros kam jos? Vingi g,.yra tvora.nerakinama teritorija. Siaubia priemones kas nori.šiukšlės. Darželio vaikai nespėjo pasidžiaugti. Darželio.yra darželio.eina kas nori laužo...o darbuotojai.turi valyti. Prieš vaikus išleidžiant į lauką.šeimininkės turi eiti valyti kakučius.rinkti šiukšles.Tai kam tos tvoros....nesuprantu.?????????Priemones tai laimėjo darželis.už tvor stovi priemonės.bet gi jos jau apniokotos.eina į darželio teritorija laužyti.
traffix.lt