17 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
EismasAktualijosTransportas
2018 Birželio 29d.
0

Nuo liepos 1 d. eismo įvykio deklaracijas pildantys vairuotojai privalės būti budrūs

titleAsociatyvi iliustracija

Nuo liepos mėnesio neliekant prievolės su savimi vežiotis automobilio dokumentus, civilinės atsakomybės draudimo polisą ir net vairuotojo pažymėjimą, draudikai perspėja, kad vairuotojai turi būti itin budrūs pildydami eismo įvykio deklaraciją.

Jei šūsnis dokumentų ir anksčiau neapsaugodavo nuo klaidų deklaracijose, tai dabar bene vienintelė galimybė jų išvengti – pačiam drąsiai ir įdėmiai tikrinti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir įsitikinti, kad tikrai sutampa įvykyje dalyvavusio žmogaus ir deklaracijoje nurodomo asmens duomenys.

Ekspertų teigimu, pasikeitus tvarkai gali padaugėti atvejų, kai deklaracijos užpildomos neteisingai, ar ne to asmens, kuris dalyvavo eismo įvykyje, vardu, tad vairuotojai turėtų būti budrūs bei geranoriški.

Nuo liepos 1-osios, kai nebereikės vežiotis vairuotojo pažymėjimo bei draudimo poliso, žmonės turi būti dar budresni: svarbu ne tik nepaleisti kaltininko, bet ir įsitikinti, kad deklaracija pildoma įvykyje dalyvavusio asmens vardu, duomenys nurodomi teisingai. Taip pat būtina užpildyti deklaracijos grafas, skirtas kontaktams, tai leis susisiekti su įvykio dalyviu.

Draudėjai rekomenduoja drąsiai prašyti eismo įvykio dalyvio parodyti asmens dokumentą ir apžiūrėti, ar tai tikrai tas žmogus, ar sutampa nuotrauka, o jo duomenis sugretinti su deklaracijoje pateiktais tapatybę patvirtinančiais duomenimis. Iš esmės dabar vienintelis kelias savarankiškai pildant deklaraciją įsitikinti, kad eismo įvykis nefiksuojamas kito žmogaus vardu – pačiam įdėmiai apžiūrėti pasą ar tapatybės kortelę. Jei eismo įvykyje dalyvaujantis žmogus su savimi neturi jokio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, siūloma nesileisti į kalbas ir kviesti policiją.

Specialistai siūlo visų dokumentų fotografijas turėti kad ir mobiliajame telefone. Dokumentų nuotraukos tikrai gali praversti. Vairuotojams siūloma pirmiausia nufotografuoti ar nufilmuoti abi transporto priemones, eismo įvykio aplinkybes taip, kad matytųsi aplinka, kelio ženklai, žymėjimas. Tai gali labai praversti, jeigu kiltų klausimų dėl atsakomybės ar sugadinimų. Naujoji tvarka palengvins gyvenimą kai kuriems vairuotojams, tačiau laiko sutaupys tie, kurie ir toliau išlaikys įprotį dokumentus vežiotis su savimi.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt