18 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
AlytusVideoreportažai
2018 Birželio 27d.
5

Politikai paaiškino, kodėl reiškia nepasitikėjimą Alytaus miesto vicemerais (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS. PAPILDYTA)

title

5 iš 27 Alytaus miesto tarybos nariai susirinko į Rotušę ir išsakė savo argumentus dėl jų pareikštos  interpeliacijos Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojams Valei Gibienei ir Tautvydui Tamulevičiui.

Iš 9, pasirašiusių dėl nepasitikėjimo minėtais mero Vytauto Grigaravičiaus pavaduotojais, į skelbtą konferenciją susirinko ir nuomonę išsakė 5 alytiškių rinkti politikai - socialdemokratai Nerijus Cesiulis, Jurgis Krasnickas, „Už Alytų“ frakcijos vadovas Tomas Pačėsas, narys Valius Micevičius ir į šį visuomeninį komitetą perbėgęs buvęs valdančiosios daugumos, „Alytaus piliečių“, atstovas Sigitas Leonavičius.

Renginį pradėjo T. Pačėsas, iškart ėmęsis renginio vedančiojo iniciatyvos.

„Mes eliminuoti nuo miesto sprendimų priėmimo", - kalbėjo T. Pačėsas, kuris, kaip ir kiti pakalbėti susirinkę politikai, formaliai vis dar priklauso daugumai ir nėra pasiskelbę opozicija. Pasak „Už Alytų“ lyderio, „kantrybės taurė persipildė" miesto švietimo, visuomeninio transporto, investicijų, atliekų tvarkymo ir kitais klausimais.

„Alytus - laimingų žmonių miestas, tačiau iš jo per metus išvažiuoja po 1 tūkst. 200 žmonių. Ar taip gali būti?“, - susirinkusiųjų klausė oficialios opozicijos atstovas N. Cesiulis, pastebėjęs, kad mieste tvyro nepasitikėjimas, baimė, nesurandami vadovai biudžetinėms organizacijoms. investicijos nepritraukiamos, išėjo „Coca-Cola“, bankrutavo Alytaus duona. N. Cesiulis, kuris anksčiau buvo įvardintas kaip galimas socialdemokratų kandidatas į miesto merus, prisipažino, kad jis ir partiečiai nebuvo interpeliacijos vicemerams iniciatoriai.

„Jeigu aš būčiau dirbęs taip, kaip šitas meras, tai bučiau išvestas...“, - pakėlęs suglaustas rankas su įsivaizduojamais antrankiais rodė J. Krasnickas.

„Man tenka garbė bendrauti su sėkmingais merais, bet man gaila už Alytų, nors aš tikėjau Grigaravičiumi“, - savo nepasitenkinimą šiais ir dar garsesniais žodžiais įvardijo T. Pačėsas, T. Tamulevičių pavadindamas „vicemeriuku“, „Alytaus piliečius“ – „šunauja“ ir „šeimomis“, „šeimų bizniukais“, o pačią Dzūkijos sostinę pakrikštindamas „juodąja  kosmoso skyle“.

Daug kritikos strėlių vicemerui T. Tamulevičiui teko ir nuo buvusio pilietininko. Anot S. Leonavičiaus, jis vicemeru nepasitikėjo nuo pat pradžių. „Vaikas pažaidė smėlio dėžėje su miesto biudžetu ir gana“, - siūlė vienas buvusių judėjimo „Alytaus piliečiai“ architektų, o dabar - bene aštriausias jo kritikas, patvirtinęs, kad asmenys, reiškiantys interpeliaciją, į vicemerų postus nepretenduos.

Kalbėdami apie V. Gibienę oponuojantys politikai taip pat nerinko žodžių. Vicemerę J. Krasnickas pavadino „nieku“, su tuo nesutiko T. Pačėsas, mero pavaduotoją, „atnešusią žalos“, apibūdino kaip blogesnę už „nulį“ - kaip „minusą“. Buvęs krepšinio žaidėjas ir treneris, matyt, neslėpdamas nuoskaudos dėl dabartinės miesto valdžios iš ankstesnių neperimtos tradicijos gausiai finansuoti jo šeimai priklausančią krepšinio komandą, riebesnių epitetų sukūrė ir miesto savivaldybės administracijos direktoriui Vytautui Jastremskui, pastarajį pavadindamas „veikėju“, o jo veiklą - „galimai nusikalstama“.

Nei pagrindiniuose, nei papildomuose birželio mėnesio Alytaus miesto tarybos posėdžio plane interpeliacijos vicemerams klausimo nėra.

„Neeilinis tarybos posėdis vyks liepos mėnesį, aš jums garantuoju”, - karštą politinį vidurvasarį Alytaus mieste pažadėjo T. Pačėsas. Pasak N. Cesiulio meras „pats kaltas“, kad nepasitikėjimo vicemerais klausimo nepanoro matyti miesto tarybos birželio posėdžios darbotvarkėje, todėl bus „gadinama vasara“. Socialdemokratas taip pat nustebo, kad pirmieji apie nepasitikėjimą vicemerais prakalbo ne „Už Alytų“, o 13 iš 27 vietų šiuo metu miesto taryboje užimančių „Alytaus piliečių“ atstovai.

V. Micevičius konferencijoje nebuvo kalbus, tačiau replikavo merui, esą, gal šis į birželio posėdį „sąmoningai“ neįtraukė klausimo dėl vicemerų, tad šie gal „turės garbės“ ir atsistatydins patys.

Savo nuomonės viešai neišdėstė 4 interpeliacijai pritarusieji politikai - socialdemokratai Laima Vincė Kirkliauskienė ir Henrikas Šivokas,  liberalas Saulius Janulevičius ir buvęs „Alytaus piliečių“ narys Aurelijus Jaruševičius.

PAPILDYTA

Reaguodamas į neeilinės dienos įvykius miesto vicemeras T. Tamulevičius ėmė viešai juokauti, kad „ieško, kas padės daiktus susidėti savivaldybėje": „...nelabai čia yra ką dėtis, tiesą sakant, stalai ir kėdės jau iškeliavo, šiandien baigsim lupti vėdinimo sistemą, kompą pasiimsiu paskutinę dieną. Bet gi juokauju. Tie daiktai ne mano, kaip ir šitas darbas...".

„... Yra ir turi būti laikinas, niekada negalvojau kitaip ir dėl to dabar esu visiškai ramus. Kad baigiantis tarybos kadencijai paskutinį pusmetį galiu dirbti tik taryboje", - atviravo vicemeras, kuriam skaudoka, kai tame nepasitikėjimo pareiškime dalyvauja ir žmonės, iš kurių mažiausiai tikėjaisi".

„... Jei tarybai atrodo, kad turi būti kitaip – vadinasi ir turi būti kitaip, nepriklausomai nuo mano argumentų. Tikiuosi būsiu kiek įmanoma labiau vertinamas pagal pastarųjų trijų metų darbus, ir kaip įmanoma mažiau pateksiu į politinius išskaičiavimus, bet gali būti visaip...", - prognozavo T. Tamulevičius, manantis, kad slaptame balsavime iš tiesų paaiškės, kas ir kaip".

Vicemeras įsitikinęs, kad nenorės politinio posto užimti", jeigu neturės, neteks politinio palaikymo.


Komentarai

5
Komentuoti
Manau2018-07-05
šiems penkiems senai laikas žmonėms pareikšti nepasitikėjimą,nes jau tokia jų praktika įgyta,gaila tik Pačėsos,kad jį taip jie **** apie pirštą,geriau dirbkit Alytaus žmonių labui,o ne griovimu užsiimdinėkit,tai ne dzūkiška.
Valio2018-06-27
Pagaliau šitą šeimų-draugų-piršlių valdžią pajudino, nes ji jau visiems per gerklę lindo
coment2018-06-27
sukciai reiskia nepasitikejima nes neina aferu prasukt
Nuomonė2018-06-27
Ir runkeliui aiški straipsnio autoriaus pozicija. Bučiuoja rankelę miesto valdžiažmogiams - nevykėliams ir net pavardę po straipsniu bijo pasirašyti. Seniai laukėme kada šitus, absoliučiai be jokios kompetencijos vicemerus pajudins. Pagarba tiems 9 išdrįsusiems pagaliau keisti šitą nesąmoningą valdžią. O dėl "perbėgėlio", "architekto" epitetų straipsnio "autoriui/iams" galime pasakyti tik tiek, kad Alytaus žmonės tikėjo Grigaravičiumi. O dabar tik spjaudosi jo pavardę išgirdę, nes pamatė realų jo veidą
kestutis2018-06-27
suvaziavo muzikai ir rekia as alytiskis todel tokia ir tvarka
traffix.lt