1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
112NusikaltimaiVerslas
2018 Birželio 26d.
2

Dėl pažeidimų Alytaus miškų urėdijoje - kreipimasis į prokuratūrą, FNTT ir STT

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Kad ištirtų galimai nusikalstamą veiką Alytaus regioniniame padalinyje, kuriame fiksuota visa eilė pažeidimų - dėl to Valstybinių miškų urėdija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

Kai kurie iš fiksuotų neatitikimų leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną, nustatant kertamų medžių tūrį bei rūšį, pajamuojant nukirstą produkciją ir tvarkant medienos apskaitą.

   Įtarimai dėl galimai nusikalstamos veiklos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilo gavus pranešimą apie galimai nesąžiningą medienos ruošos apskaitą padalinyje.

Gegužės 25 d. pradėjus padalinio sandėlių inventorizaciją ir nustačius reikšmingus neatitikimus tarp nukirstos ir oficialiai pajamuotos medienos kiekių, gegužės 29 d. – birželio 15 d. atliktas išsamus vidinis patikrinimas, kurio metu Dušnionių, Dzirmiškių, Kalesnykų, Punios ir Sudvajų girininkijose medienos sandėliuose atlikta neplaninė inventorizacija, tikrinta, kaip vykdoma medienos apskaita ir kaip laikomasi veiklą reglamentuojančių teisės aktų.

   Patikrinimo metu fiksuota visa eilė pažeidimų.

Nustatyta, kad  Alytaus padalinyje buvo smarkiai viršyta 2017 metų miško kirtimų norma; pagamintos medienos kiekis ir rūšys ženkliai skiriasi lyginant su iškirstos medienos kiekiais ir rūšimis; organizuojant priešgaisrinę miškų apsaugą gaisrams kilti palankiu laikotarpiu 2018 metais padalinyje nebuvo sudaryta priešgaisrinio budėjimo komanda.

   Nustatytų neatitikimų priežastys galėjo būti ir apgaulingas medienos apskaitos tvarkymas, ir elementarus neūkiškumas ar aplaidumas. Bet kuriuo atveju dėl šių neatitikimų valstybė galėjo patirti nuostolių.

   Valstybinių miškų urėdijos komisijai baigus darbą ir įvertinus tyrimo rezultatus dėl galimai neteisėtų veiksmų nuspręsta kreiptis į Generalinę prokuratūrą, FNTT ir STT. Įmonėje sudaryta komisija įvertinti atsakingų darbuotojų veiksmus.
 


Komentarai

2
Komentuoti
vagys2018-07-03
Vagiu gauja
Miškinis2018-06-26
tai buvo tik laiko klausimas...
traffix.lt