4 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
DzūkijaAlytusĮdomuJaunimasŠvietimasSveikata
2018 Birželio 21d.
0

Alytaus rajone rekordas - ketvirtas: Lietuvoje didžiausias muilas - išvirtas (NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerija

Faktas: Alytaus rajone išvirtas didžiausias muilo gabalas ir jis - jau ketvirtas rekordų sąraše.  

Agentūra „Factum“ patvirtino, kad Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras drauge su Krokialaukio Tomo Noraus Naruševičiaus gimnazijos bendruomene  išvirė didžiausią Lietuvoje muilo gabalą (23,4 kg masės, 46 × 43 × 13 cm dydžio). Muilas išvirtas renginyje, skirtame didinti rankų higienos svarbą.

Tai  - nebe pirmas Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotas ir su savivaldybės ugdymo įstaigų bendruomenėmis pasiektas Lietuvos rekordas. Jis - ketvirtas.

2010 metais buvo surištas „Ilgiausias diržas“. 193,8 m ilgio, 11–18 cm pločio – padarytas Alytaus rajono mokinių iš sintetinio pluošto renginiuose apie draugystę ir patyčių mažinimą, apjuostas 86 mokinių Vlado Mirono vidurinėje mokykloje (dabar Vlado Mirono gimnazija) Dauguose.

2014 metais buvo pagamintas rekordiško storio „Storiausias sąsiuvinis“. 7,5 cm storio, 20 cm ilgio, 14,8 cm pločio – „Atminimų sąsiuvinis. Alytaus rajonas. 2014 m.“ susiūtas iš 375 lapų linijomis. Jį 2014 m. pavasarį Alytaus r. visuomenės sveikatos biuro renginiuose prieš patyčias mokiniai užpildė draugystės linkėjimais kitoms kartoms.

„Didžiausia lankstytinė kepurė“ – 3,65 m ilgio, 61,5 cm aukščio – išlankstyta praktinio užsiėmimo saugios vasaros klausimais metu iš 55,5 m² dydžio popieriaus lapo Pivašiūnų gimnazijoje Alytaus r. visuomenės sveikatos biuro specialistų, mokytojų ir mokinių 2017 m. gegužės 3 d. Po ja vienu metu sutilpo dviejų pradinių klasių mokiniai.

„Tikriausiai pats netinkamiausias būdas šių laikų vaikų sveikatos įgūdžiams ugdyti ir žinioms suteikti - tai teorinės paskaitos, mes jau labai seniai klasikinėms teorinėms paskaitoms pasakėme „Ne“, - paklausta, kaip gimsta visuomenės sveikatos biuro rekordai, atsakė Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė ir pridūrė, jog ne vienerių metų patirtis rodo, kad vaikams, kaip beje ir suaugusiems, reikia pagaulių ir patrauklių būdų, kurie juos sudomintų, būtų gana netikėti, novatoriški ir, kiek įmanoma, ilgiau liktų atmintyje.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai jau ne vienerius metus visais įmanomais būdais ieško galimybių didinti rajono gyventojų norą gyventi sveikiau ir yra įsitikinę, priemonių paveikumas vaikams yra kur kas didesnis, kai jie nors minimaliai, bet prisiliečia prie to, apie ką yra kalbama. Kaip antai, diskusijos apie saulės naudą ir žalą metu, išmokti lankstyti įvairaus tipo popierines kepures, bent jomis prisidengti nuo kaitrios saulės ir prisidėti prie Lietuvos rekordo - didžiausios lankstytinės kepurės - lankstymo.

Biuro specialistai net nepamena, kad būtų skaitę sausas teorines paskaitas apie rankų higieną, nors,  priešingai, rankų ir asmens higienai skiria didelį dėmesį, tačiau visada tai daro praktinių užsiėmimų metu: „sėja mikrobus“, inspektoriaus Muiliaus pagalba ieško ligų sukėlėjų, vykdo rankų plovimo penkiaminutes ir, be abejo, verda muilą. Kad kartais pavyksta išvirti Lietuvos rekordą - didžiausią Lietuvoje muilo gabalą, nėra svarbiausia, tačiau labai smagu ir veikia motyvuojančiai. Ypatingai mažuosius rekordininkus.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt