2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraAktualijos
2018 Birželio 19d.
0

Regioninėje kultūros taryboje Alytaus apskrities savivaldybės turės po 2 atstovus

titleDovilės Balčiūnaitės © Alytausgidas.lt asociatyvi nuotr.

Alytuje pristatytas Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (LRKM) patvirtinas tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelis. Jo tikslas – sudaryti galimybę regionams savarankiškai spręsti dėl jiems svarbių kultūros ir meno projektų įgyvendinimo, įtraukiant bendruomenes, kūrėjus, savivaldos institucijas į sprendimų priėmimo procesus.

Remiantis šiuo modeliu, savivaldybės bus skatinamos daugiau investuoti į regionui svarbius kultūros ar meno projektus.

Tikimasi, kad naujas finansinis mechanizmas padės užtikrinti kultūros prieinamumą ir jos įvairovę regionuose, mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų regionų, stiprinti vietos kultūrinį identitetą.

Į regioninę kultūros tarybą (RKT) bus deleguoti visų Alytaus apskrities savivaldybių atstovai – po 2 iš Alytaus miesto, Alytaus rajono, Druskininkų savivaldybės, Lazdijų rajono ir Varėnos rajono. Alytaus apskrities RKT iš viso turės 10 narių, nes dar vieną deleguos Lietuvos kultūros tarybos (LKT) susirinkimas.

Siekiant regioniškumo ir atskirties tarp regionų bei didmiesčių mažinimo, Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestai savo regionų kultūros tarybose turės ne po 2, o po 1 atstovą.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt