2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijaiVarėna
2018 Birželio 19d.
0

„Mes rūšiuojam. Vasara“ keliasi ir į Alytų bei visą apskritį

title

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ vyks ir Alytaus mieste, rajone ir visą apskrityje, kur bus renkama nenaudojama elektros ir elektroninė įranga, seni nešiojamieji akumuliatoriai ir baterijos. Bendruomenių nariai už rūšiuotas atliekas gaus taškus ir juos keis į projekto partnerių prekes ar paslaugas.

Bendruomenės elektronikos, nešiojamų akumuliatorių ir baterijų atliekas rinks visą mėnesį, iki liepos vidurio. Po to bus skaičiuojami rezultatai, o už surinktas atliekas bendruomenės gaus taškų, kuriuos galės iškeisti į projekto partnerių prekes ar paslaugas. Daugiausiai atliekų savo regione projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ aktyviojo etapo metu surinkusi bendruomenė bus apdovanota papildomai 200 eurų vertės kuponu elektronikos prekėms įsigyti.

Aplinkosauginis projektas vyksta trimis etapais. Pirmame etape, iki birželio vidurio, atliekos buvo renkamos Klaipėdos, Telšių, Šiaulių ir Tauragės apskrityse. Antrasis be Alytaus apskrities taip pat vyksta Kauno ir Marijampolės apskrityse. Trečiasis etapas vyks nuo liepos vidurio iki rugpjūčio 15-osios Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse.

Šiame projekte visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauja 771 bendruomenė. Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios jau surinkta 207 tonos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekų, kurios buvo perdirbtos.

Praėjusiais metais tarp aktyviausiai šiame projekte dalyvavusių  buvo Alytaus rajono Panemuninkų kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Panemuninkai“. Pagal surinktą elektronikos atliekų kiekį (beveik 1,2 tonos) Lietuvoje ji buvo penkta.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt