18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
DzūkijaAktualijosSveikata
2018 Birželio 18d.
0

Švęsti Jonines gali sutrukdyti ... žiedadulkės

title

Joninės šiemet sugrįš į Alytaus miestą, taip pat vyks daugelyje Alytaus rajono, Dzūkijos vietų.

Šiemet ore aptinkama beveik 3 kartus daugiau žiedadulkių nei praėjusiais metais - praneša ligų prevencijos specialistai, žolių žiedadulkių ore kiekį, viršijantį daugiametes tendencijas, pastebintys ne tik Lietuvoje.

Oru plintančios žiedadulkės – svarbus išorinis aeroalergenas, kuris žiedadulkėms jautriems asmenims sukelia alerginio rinito požymius.

Medikai perspėja žiedadulkėms alergiškus asmenis, kad Joninių šventės sutiktuvės gali būti varginančios dėl paūmėjusios alerginės ligos, kadangi dažniausia šventė organizuojama žydinčiose pievose, pinami vainikai iš žydinčių žolynų, todėl alergški žiedadulkėms žmonės turėtų pasisaugoti.

Astma sergantiems asmenims dėl didelio alergenų kiekio ore pablogėja savijauta. Jiems patartina nešioti akinius nuo saulės, nelaikyti atvirų langų, nedžiovinti lauke skalbinių ir imtis kitų apsaugos priemonių.

Kartu su žolių žiedadulkėms ore sklando gysločių ir liepų, balandinių ir salietrinių augalų žiedadulkių. Aptinkami nedideli kiekiai pušinių ir kiparisinių augalų žiedadulkių.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje