1 c Alytus
Pirmadienis, Kovo 25d.
ĮdomuVerslas
2018 Birželio 18d.
4

Apsipirkimai užsienyje: lietuviai - parduotuvių Lenkijoje ir Latvijoje „šlavėjai“

titleIšleidžiamomis sumomis itin išsiskiria lietuviai. Tokią situaciją, matyt, lemia Lietuvos kaimynių mokestinė politika: Lenkijoje dėl mažesnių akcizų ir pridėtinės vertės mokesčio daugelio prekių kainos žemesnės; Latvijoje — mažesnis akcizo mokestis alkoholiui

Pigesnis maistas, namų apyvokos prekės bei alkoholiniai gėrimai — šios prekės Baltijos šalių gyventojus labiausiai traukia apsipirkti į svečias šalis. Išvykų metu didžiausias sumas palieka lietuviai. Tai rodo Baltijos šalių pasienio prekybos tyrimas. 

Vienos išvykos metu daugiausiai pinigų išleidžia lietuviai, latviai ir estai užsienyje perka gerokai kuklesnėmis sumomis. )

Kas ketvirtas (24 proc.) apklaustasis lietuvis teigė užsienio parduotuvėje išleidžiantis 50–100 Eur. Lygiai tokia pati dalis (24 proc.) nurodė 100–200 Eur, o 13 proc. tvirtino išleidžiantys po 200–500 Eur. Palyginimui - Latvijoje ir Estijoje tokias sumas (200–500 Eur) užsienio parduotuvėse išleido vos 4 proc. apklaustųjų.

Išleidžiamomis sumomis itin išsiskiria lietuviai. Tokią situaciją, matyt, lemia Lietuvos kaimynių mokestinė politika: Lenkijoje dėl mažesnių akcizų ir pridėtinės vertės mokesčio daugelio prekių kainos žemesnės, Latvijoje — mažesnis akcizo mokestis alkoholiui, todėl ir „šluoja“ artimojo užsienio parduotuves.

Lentelė nr. 1. Kokių prekių vykstate pirkti į užsienį? (%, galimi keli atsakymų variantai) 

 

Estija

Latvija

Lietuva

Maisto

35 %

51 %

68 %

Namų apyvokos prekių

26 %

42 %

54 %

Kitų alkoholinių gėrimų (išskyrus alų)

53 %

17 %

28 %

Alaus

51 %

10 %

27 %

Tyrimas parodė, kad, prieš apsispręsdami pirkti užsienyje, Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina maisto produktų (68 proc.) namų apyvokos prekių (54 proc.) bei alkoholinių gėrimų (alaus — 27 proc., kitų alkoholinių gėrimų — 28 proc.) kainas. Lietuvių prekių krepšelis gerokai įvairesnis — jis apima visas pagrindines kategorijas, tuo tarpu estai iš esmės koncentruojasi vienoje prekių grupėje. 

Respondentai visose Baltijos valstybėse dažniausiai teigė, kad planuodami apsipirkimą pasienyje jie atsižvelgia į išlaidas degalams: Lietuvoje — 48 proc., Latvijoje —  36 proc., Estijoje — 67 proc. Lietuvos gyventojams antrasis prioritetas — valiutos keitimo kursas (36 proc.), trečiasis — PVM dydis (30 proc.), kuris nesmarkiai aplenkė akcizo dydį (25 proc.).

Pirkimo pasienyje tyrimą atliko Olandijoje įsikūręs tyrimų institutas „Regionplan policy research“ ir profesinių paslaugų lyderė Baltijos šalyse EY, tyrimas rėmėsi bendrovės „Spinter tyrimai“ įvykdyta reprezentatyvia apklausa trijose Baltijos valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Iš viso 2017 m. gruodžio mėnesį buvo apklausta 3019 vyresnių nei 18 metų respondentų — po maždaug 1000 iš kiekvienos valstybės.


Komentarai

4
ZukCozy2019-03-20
Make your Health a Priority Phase One: Acute Weight Loss Begins Begin your program with an Initial Consultation with our healthcare providers, followed by
chemical peel before after
MBB Articles - mybeautyberry.com { exp:weblog:entries disable="category_fieldsmember_datatrackbacks"}{title}{/exp:weblog:elle, TN
Yollonah2019-03-18
Jason comes to Lonestar from Denbury Resources, where he served in positions of increasing responsibility. Jason first served as SEC Reporting Manager,
forest defense
Soccer rules - hub sports boston electricity 80s song
Mąstantis2018-06-19
Skubiai ir iš pagrindų būtina keisti Lietuvos ekonominę politiką,žiauru klausyti kaip ko ne milijonas lietuvių vyksta į Lenkiją apsipirkti,tai ne kas kita kaip Lietuvos ekonomikos griovimas,todėl ir smaugia lietuvius dideli PVM ir kiti mokesčiai,neatsiranda iniciatyvių ekonomiškai mąstančių žmonių nei seime,nei vyriausybėje,nei kitose valstybinėse institucijose,taip ir murkdomės srutose nuo konservatorių valdymo laikų,jų priimtų naktinių reformų ir 21 %PVM.
Jonas2018-06-18
Tai už tai ačiū Verygai ir visai jo gaujai kad pinigai išvažiuoja kitur ir Karbauskui už nuodingas trasas ir Lietuvos trąšų pramonės zlugdyma

Šią savaitę Dzūkijoje

  • MANGO vėl kartu!
  • Buvusių Moterų Reikalai 3