16 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusVideoreportažai
2018 Birželio 15d.
1

Alytaus garbės piliečio vardas - J. Jonuškai, kultūros premijos - A. Abromavičiui, A. Kinderiui ir Urmanavičiams, auksinė plunksna - S. Katkevičiui (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS. ATNAUJINTA. NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerijaDovilės Balčiūnaitės © Alytausgidas.lt nuotr.

Prasidėjusi per visą Alytaus istoriją taikos metu kone didžiausia kolona Dzūkijos sostinės šventė peraugo į pagrindinį vakarą.

Miesto gimtadienio ritmą Rotušės aikštėje iš miestelėnų perėmė Alytaus ulonų bataliono pučiamųjų instrumentų orkestras.

ATNAUJINTA

Į Alytaus miesto šventę atvyko svečiai iš Japonijos, Kinijos, Rumunijos ambasadoriai, vyskupas Rimantas Norvila, delegacijos iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos. Nors eisenoje su miestelėnais ėjo Lietuvos Respublikos seimo narys Robertas Šarknickas, oficialiai šventėje buvo pristatytas ne jis, o kitas alytiškių seimūnas - Julius Sabatauskas.

Sveikinimą tarė meras Vytautas Grigaravičius. „Aš esu žodžio žmogus, bet ne todėl, kad noriu – pasakau, noriu – žodį atsiimu“, - kalbėjo meras, patvirtinęs, kad laikysis žodžio, dirbs tik vienintelę kadenciją ir 2019-ųjų savivaldos bei mero rinkimuose nedalyvaus.

Kinijos ambasadorius Alytų įvardijo pačiu geriausiu Lietuvos miestu ir pažadėjo, kad, kaip ir Japonijos ambasadorius, kitąmet į alytiškius kreipsis lietuviškai.

Alytaus miesto garbės piliečio vardas po mirties suteiktas Dzūkijos sostinės rankinio bendruomenės vienytojui, rankinio klubo „Varsa“ ilgamečiam vadovui, treneriui Jonui Jonuškai (1950-2017). Jo vedami varsiečiai pasiekė miesto sporto istorijoje kol kas nepakartotą įrašą – Lietuvos aukščiausios lygos medalius laimėjo 5-erius metus iš eilės, o tai vainikavo šalies rankinio supertaure. Jo atminimas šiemet bus pagerbtas ir tarptautiniu rankinio turnyru, kuris bus rengiamas rugpjūčio 24-26 d.

Garbės piliečio regalijas, skirtas J. Jonuškai, atsiėmė garbės piliečio žmona Elytė. Ji padėkojo visiems, Jonui padėjusiems siekti aukščiausių tikslų ir priminė, kad paskutinis jo noras, jog Alytaus rankinio  klubas „Varsa“ išliktų visada.

Alytaus kultūros premijos laureatu tapo miesto himno muzikos autorius, kūrėjas ir atlikėjas Andrius Abromavičius, šiemet švenčiantis savo sceninės veiklos 30-metį. Andrius – alytiškis, į gimtąjį miestą iš Anglijos grįžęs daugiau nei prieš 5-metį, per šį laiką įkūręs profesionalią garso ir vaizdo įrašų kompaniją „3A studija” bei čia sukūręs, įrašęs jau šimtus kūrinių, skirtų savo ir kitų atlikėjų albumams, spektakliams, miuziklams, filmams ir kt.

Kultūros premijos ženklas įteiktas ir kino, teatro režisieriui Arvydui Kinderiui. Teatro studijas prieš daugiau nei 30-metį Rusijoje teatro studijas baigęs režisierius grįžęs į gimtąjį miestą su žmona Dalia Kimantaite įkūrė Alytaus teatro studiją, vėliau tapusią oficialia trupe ne tik su aktoriais, bet ir pastatu - Alytaus miesto teatru. Iš jo prieš keletą metų Arvydas pasitraukė, tačiau liko aktyvus kūrėjas, šiemet pristatęs ir kino filmą apie Alytų.

Dar vienais miesto kultūros premijos laureatais tapo architektai Alfreda ir Aidas Urmanavičiai, prisidėję prie Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės kiemelio atnaujinimo projekto.

Kultūros premijai Urmanavičių kandidatūrą pasiūlė S. Kudirkos ligoninė, A. Kinderį - Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, A. Abromavičių - visuomeninė organizacija „Alytaus styginių kvartetas“, kaip ir Alytaus miesto himnas, skambėti pradėjęs prieš 20 metų.

Alytaus miestas paskelbė savo naujuosius ambasadorius: Anglijoje - Alviją Černiauskaitę, Airijoje - Darių Milerį-Nojų, o Vilniuje - Gitaną Pinkevičienę.

Miesto žurnalistai, vadovaujami Almos Mosteikaitės, metų žmogumi išrinko „Auksine plunksna“ apdovanojo plaukiantį gydytoją Sigitą Katkevičių, ne kartą gerų rezultatų pasiekusį senjorų plaukimo varžybose Lietuvoje ir užsienyje.

Fotogalerija

  • D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • J. Jonuškai po mirties skirtas Alytaus miesto garbės piliečio regalijas atsiėmė jo žmona E. Jonuškienė. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • Apdovanojamas Alytaus miesto kultūros premijos laureatas A. Abromavičius. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • Apdovanojamas Alytaus miesto kultūros premijos laureatas A. Kinderis. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • Alytaus miesto kultūros premijos laureatai A. ir A. Urmanavičiai. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • 2018 metų Alytaus miesto kultūros premijos laureatai. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • Metų žmogų paskelbė Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyriaus atstovai Alma Mosteikaitė ir Romas Burba. D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.
  • D. Balčiūnaitės ©️ Alytausgidas.lt nuotr.

Komentarai

1
Komentuoti
pasiūlymas žurnalistams2018-06-15
gal galite atlikti žurnalistinį tyrimą ir išsiaiškinti bei paviešinti, ar pilietininkai Jakštonis, Dunderis ir Pilvelytė nusišalino vertinant premijų skyrimą savo draugeliams pilietininkams Urmanavičiams ir Kinderiui? Nes čia kol vieni kitų neapsidovanos, tol nenusiramins.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena