-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusŠvietimas
2018 Birželio 13d.
6

„Drevinukas” - apie mokyklos uždarymą: „Vienareikšmiškai pasisakome prieš!“ (VIDEOREPORTAŽAS)

titleAlytaus „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenė pertvarkos plano priedui, kuriuo siūloma uždaryti mokyklą ir palikti tik darželį, nepritarė - vienareikšmiškai pasisakė prieš!Alytausgidas.lt nuotr.

Iki birželio 15-osios, Alytaus miesto gimtadienio – paskutinės dienos. Nešventinės nuotaikos prieš šventes Alytaus „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenė. Šios švietimo įstaigos atstovai iki minėtos dienos turi būti apsvarstę miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos rengėjų darbo grupės siūlymą „Dre­vi­nu­ke“ uždaryti mokyklą.

Remiantis naujausia tinkle pertvarkos plano korekcija, iki 2019 me­tų rug­sė­jo 1-osios siūloma „Drevinuką” paversti lopšeliu-darželiu, o 1–4 kla­ses per­kel­ti į šalia esančią ir laisvų, suremontuotų patalpų turinčią Vidz­gi­rio pa­grin­di­nę mo­kyk­lą.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo direktorės pareigas laikinai einanti pavaduotoja ugdymui Birutė Semeškienė, „Drevinuko” mokyklos – darželio bendruomenė pertvarkos plano priedui nepritarė. „Vienareikšmiškai pasisakome prieš!“, - paaiškino laikinoji direktorė. Jos teigimu, mokyklą – darželį lanko 302 mokiniai, jų skaičius išlieka stabilus, o valstybės skiriamų mokymo lėšų pagal mokinio krepšelio metodiką „Drevinuko” pakanka, todėl, skirtingai nei kai kurioms Alytaus mokykloms, papildomas finansavimas iš miesto savivaldybės nereikalingas.

Į priekaištus dėl nepakankamų sąlygų, kurios turėtų būti sudaromos mokiniams, „Drevinukas” taip pat turi atsakymus - mokinių ugdymo sąlygos ir aplinkos, mokyklos-darželio atstovų teigimu - puikios, taip pat yra pritaikytos neįgaliesiems, su užvažiavimo takeliais (pandusais), liftu, specialiai įrengtais sanitariniais mazgais. „Tai yra vienintelė įstaiga Alytuje, pritaikyta vaikams su judesio ir padėties sutrikimais, kurie visiškai integruojami“, - tvirtina B. Semeškienė.

„Drevinukas“, pasak jo atstovų, taip pat atitinka pagrindinius mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių bendruosius ar specialiuosius kriterijus.

Pertvarkos kitoms buvusių vaikų darželių pastatuose įsikūrusioms, visų švietimo procesui vykdyti sąlygų neturinčioms švietimo įstaigoms, tokioms, kaip „Vilties“ mokykla-darželis (110 ikimokyklinio ir 39 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, 45 specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai) ir „Sakalėlio“ pradinė mokykla (294 mokiniai), kol kas nesiūlomos.

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos numatoma pertvarkyti struktūrą keičiant mokyklos tipą iš pagrindinės mokyklos į progimnaziją  tokiose švietimo įstaigose, kaip Dainavos pagrindinė mokykla (443 mokiniai), Likiškėlių pagrindinė mokykla (327 mokiniai), Panemunės pagrindinė mokykla (492 mokiniai ir 15 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų), ir „Volungės“ pagrindinė mokykla (626 mokiniai ir  18 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų).

Nuo 2019 m. rugsėjo progimnazijomis Alytuje turėtų tapti Šaltinių pagrindinė mokykla (789 mokiniai) ir Vidzgirio pagrindinė mokykla (344 mokiniai ir 11 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų).

Permainos artimniausiu metu neplanuojamos Dzūkijos pagrindinė mokykloje (576 mokiniai, 59 specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai ir 26 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų), Jotvingių gimnazijoje (703 mokiniai), Putinų gimnazijoje (510 mokinių), A. Ramanausko-Vanago gimnazijoje (737 mokiniai), I Alytuje vienintelėje Piliakalnio progimnazijoje (161 mokinys), Senamiesčio pradinėje mokykloje (282 mokiniai ir 20 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų), suaugusiųjų ir jaunimo mokykla (iš viso 253 mokiniai), Šv. Benedikto gimnazijoje (739 mokiniai).


Komentarai

6
Komentuoti
k2018-06-15
zmoniu mieste mazeja,o patalpu perteklius
mama2018-06-14
Vidzgirio mokykloje salygos yra puikios
Mano nuomonė2018-06-14
Taip pinigų turite išlaikymui, bet ar turite sąlygas atitinkančias higienos normas? Kodėl mokyklose pradinukams privaloma sporto salė su dušais ir persirengimo kambariais, o jau darželiuose 8-9 mečiai gali vos ne viename kambaryje sportuoti?Viskas teisingai: darželiai turi būti darželiais, o mokyklos mokyklomis. Pradinės mokyklos iš to ir atsirado, kai mokyklose, vaikai netilpo ir turėjo mokytis dvejomis pamainomis. Laikas grįžti iš ten iš kur atėjote. O šios įstaigos pedagogėms, kai kurioms, laikas įsigyti aukštąjį išsilavinimą , kol vyksta visos pertvarkos. Niekas darželio-mokyklos neuždaro, o tik perkelia iš vienų patalpų į kitas ir gerina sąlygas visiems vaikams ir su savo mokytojomis puikiai galite mokytis erdviose mokyklose. Sėkmės
Mama2018-06-14
Na mano nuomone darželis turi būti darželiu.Visų pirma,kad darželio vaikams trūksta vietų.Antra Drevinukas neturi nei stadiono,nei valgyklos normalios,kas mano manymu yra pritaikyta Vidzgirio pagr.mokykloje.Aplamai reiketu naikinti darzeliuose mokyklas tada nereiketu uzdarineti mokyklu,kurios pritaikytos mokslams.Ir vaikai ateje i 5 klase nebijotu ir nereiketu pratintis prie zmoniu.Visi baige darzelius ejom i mokyklas ir viskas buvo puiku.
Tomas2018-06-13
Na "Drevinuke" sąlygos tikrai geresnės nei būtų Vidzgirio pagrindinėje.
Odabar2018-06-13
Su tuo švietimu kažkas negerai Alytuje. Prie Vytuolio tokių bajerių nebuvo...
traffix.lt