0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusVerslasŠvietimas
2018 Birželio 13d.
0

Alytiškiai nori žinoti, kur naudojamos Europos sąjungos investicijos

title56 proc. alytiškių neabejoja, kad mieste įgyvendinami ES investicijų projektai akivaizdžiai gerina gyvenimo kokybęAlytausgidas.lt nuotr.

Alytuje Europos sąjungos (ES) investicinių projektų vykdytojai dalyvavo LR Finansų ministerijos organizuotame gerosios praktikos mainų renginyje, kuriame dalinosi įžvalgomis bei patirtimis iš rengtų viešųjų projektų aptarimų bendruomenėms.

Remiantis LR finansų ministerijos inicijuotos apklausos duomenimis, tokiuose aptarimuose alytiškiai dalyvauja nenoriai, tačiau 56 proc. jų neabejoja, kad mieste įgyvendinami ES investicijų projektai akivaizdžiai gerina gyvenimo kokybę.

Alytiškiai taip pat teigia norintys aktyviai dalyvauti svarstymuose, kur jų mieste nukreipiamos ES investicijos. Tokį pageidavimą išreiškė daugiau nei pusė – beveik 60 proc. – apklaustųjų.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Ramanauskienė sako, kad gyventojų noras įsitraukti džiugina, o projektų vykdytojai turėtų imtis efektyvesnių viešųjų aptarimų viešinimo bei komunikacijos priemonių.

„Alytaus mieste šiuo metu įgyvendinami 218 ES finansuojami projektų, kuriems skirta daugiau nei 30 mln. eurų. Infrastruktūros pokyčiai mieste akivaizdūs ir suteikia naudą kiekvienam alytiškiui, svarbiausia įtraukti miestiečius į tų pokyčių kūrimą ir kartu priimti sprendimus. Viešieji aptarimai yra labai efektyvus būdas informuoti gyventojus apie planus ir įgyvendinamus projektus bei išgirsti jų nuomonę – svarbu, kad miestiečiai jaustų norą ir pareigą tapti savo miesto šeimininkais“, – sako V. Ramanauskienė.

Gerosios praktikos mainų renginio metu ES investicinių projektų vykdytojams surengtos komunikacijos dirbtuvės, pristatyti sėkmingos viešųjų aptarimų praktikos pavyzdžiai: Vilniaus miesto savivaldybės miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė dalinosi patirtimi apie organizuotus aptarimų renginius apie sostinės Antakalnio mikrorajone esančio Sapiegų parko atnaujinimo projektą. Pasak specialistės, jei gyventojai yra tinkamai ir efektyviai informuojami apie vykdomus ar planuojamus miesto infrastruktūros pokyčius, labiau jaučia atsakomybę ir pareigą rūpintis savo miesto viešųjų erdvių būkle.  Architektė, urbanistė Justina Muliuolytė vykdytojams pristatė kaip svarbu įtraukti bendruomenes į miestų planavimą ir dalinosi viešųjų susitikimų, rengiant miestų darnaus judumo planus, patirtimi.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt