23 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2018 Birželio 13d.
0

Darius Mileris-Nojus: „Išgirdus žodį „Alytus“ stipriau ima plakti širdis“

title

Šį savaitgalį alytiškiai sveikins savo miestą ir švęs jo gimtadienį. Savaitgalio reginių maratone atskiras dėmesys skiriamas pasaulio piliečiams – alytiškiams, kurie gyvena, kuria ir dirba kitose šalyse ar kituose Lietuvos miestuose.Birželio 16-ąją, šeštadienį, antrąją Alytaus miesto šventės dieną jau trečius metus vyksiantis Pasaulio alytiškių sambūris kviečia po visą pasaulį išsibarsčiusius miestelėnus sugrįžti namo. Šią dieną pasaulio alytiškiai ne tik kviečiami dalyvauti miesto gimtadienyje, bet vidurdienį jų lauks specialiai organizuojamas renginys – atvira konferencija – Alytaus miesto teatro galerijoje. Į gimtąjį miestą atvyks ir mintimis apie Alytų, kuris gali tapti skambančiu ir dainuojančiu miestu, dalinsis šiuo metu Airijoje gyvenantis muzikantas Darius Mileris-Nojus. „Dainuojantis ir skambantis miestas – prasmingas laisvalaikio praleidimas, bendravimas draugų, artimųjų rate, naujų idėjų, pažinčių, atradimų džiaugsmas, susitikimų viltis. Neabejoju, kad Alytus yra dainuojantis ir skambantis miestas per šventes, tačiau neabejoju ir tuo, kad daugiau muzikos garsų galėtume girdėti kiekvieną savaitę visus metus kavinėse, klubuose, jaunimo laisvalaikio centruose, o vasarą – viešose erdvėse, demonstruodami ir puoselėdami liaudies ir šiuolaikinę muzikos kultūrą, ieškodami kelių į klausytojų ir žiūrovų širdis“, – sakė D.Mileris-Nojus. 

Išgirdus žodį „Alytus“ atgyja gimtinės ilgesys ir stipriau pradeda plakti širdis, sako D.Mileris-Nojus. „Stipriosios Alytaus pusės – gera geografinė padėtis, visai arti Vakarų Europos. Aktyvi ir stipri moksleivių užklasinė veikla, liaudies muzikos kolektyvai, optimalus miesto dydis, trumpas susisiekimo laikas, yra parkų, sporto arena, teatras, Rotušės aikštė, „Baltosios rožės“ tiltas. Alytus gražėja ir tvarkosi“, – kalbėjo muzikantas. Konferencijos metu pranešimus skaitys ir kiti svetur gyvenantys alytiškiai. Tiesioginiu teletiltu prie renginio prisijungs Londone gyvenantys alytiškiai. Pa­sau­lio lie­tu­vių ir Jung­ti­nės Ka­ra­lys­tės lie­tu­vių ben­druo­me­nės na­rė, aly­tiš­kė Alvi­ja Čer­niaus­kai­tė teigia, kad Alytus yra žalias miestas, kuriame telpa visas pasaulis. Trumpam iš Belgijos sugrįžtantis ekonomistas Paulius Kunčinas pristatys savo viziją apie Alytų, kaip sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugų centrą Europoje.

Alytaus kultūros ir meno taryba pristatys projektą „Mes galime! Kultūros sostinė Alytuje kasdien“. Alytiškiai Milda ir Justinas Staugaičiai kvies susipažinti su prekės ženklu „Viecinis“, kuris moderniai populiarina Dzūkų krašto kalbą. Taip pat bus pristatytas naujas Alytaus miesto ženklas „Alytus Myliu“, kurį sukūrė menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai ir vizualinės komunikacijos specialistas Artūras Mažeika. Po pristatymų City Alumni kvies į forumo dirbtuves „Kartu kuriame Alytų“, kurias moderuos Rygaudas Guogis, įmonės VšĮ „Mokymosi mokykla“ direktorius. Vėliau visi kviečiami į bendrą diskusiją. Pasaulio alytiškių bendruomenė pradėta burti praėjusiais metais, paskiriant miesto ambasadorius. Pirmuoju juo tapo žymus kineziterapeutas Samuelis Tacas, gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pasak šventės organizatorių, šiemet ambasadoriaus kandidatūra bus atskleista tik renginio dieną, o alytiškių laukia staigmena. Negalintieji atvykti į konferenciją galės stebėti tiesioginę renginio transliaciją. Alytaus miesto gimtadienio šventė vyks birželio 15–17 dienomis. Birželio 15 d. vakaras prasidės jau tradicija tapusia eisena pavadinimu „Myliu Alytų!“, kurioje prisistatys įmonių, įstaigų, organizacijų kolektyvai. 

Didžiojoje Rotušės aikštės scenoje iškilmingo šventės atidarymo metu bus įteiktos Alytaus miesto garbės piliečio regalijos, išdalytos savivaldybės kultūros premijos, vyks „Žurnalistų plunksnos“ apdovanojimai. Vakaro koncerto metu skambės visiems alytiškiams gerai žinomos grupės „Joke“ dainos, į sceną užlips Egidijus Sipavičius, Monika Linkytė, o vakarą vainikuos svečiai iš Latvijos – „Carnival Youth“. Penktadienį į Miesto sodą atvyks kino karavanas. Jis po atviru dangumi nuo 22 val. rodys filmą „Maria Callas: savais žodžiais“, o prie Mažosios Dailidės ežerėlio net tris kartus (21.30, 22.30, 23.30 val.) bus galima išvysti įspūdingą ugnies ir pirotechnikos šou. Birželio 16-ąją miesto sodas visus, mylinčius pasakas ir jų herojus, pakvies į organizuojamą Pasakų festivalį. Jame netrūks vaikų ir jaunųjų atlikėjų pasirodymų, vyks diskusijos apie vaikystę ir tėvystę, bus kuriamos, piešiamos ir vaidinamos pasakos, koncertuos aktorius ir dainininkas Gediminas Storpirštis. Tuo tarpu Rotušės aikštėje alytiškius ir miesto svečius kvies aktyvaus sporto erdvė. Nuo 21 val. didžiojoje Rotušės aikštės scenoje vyks gyvo garso koncertas, skambės „Biplan“, Beatrich, Nojaus su grupe ir „Beissoul & Einius“ kūriniai. Vidurnaktį dangų nušvies šventinis fejerverkas, po jų – diskoteka Miesto sode. Birželio 17-ąja aktyvaus laisvalaikio mėgėjai kviečiami į pramoginį bėgimą. Alytaus gimtadienio šventė pasibaigs Miesto sode šventiniu koncertu. Visų trijų šventinių dienų metu nuo 10 val. S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje šurmuliuos šventinė mugė, o šalia Laisvės Angelo bus įsikūrusi vaikų pramogų sala Alytaus miesto šventė skirta paminėti 1581 m. birželio 15 dieną valdovo Stepono Batoro Alytui suteiktas Magdeburgo teises ir pirmąjį Alytaus vardo paminėjimą rašytiniuose šaltiniuose (1377 m.). Tai – vienas didžiausių renginių Alytuje ir Pietų Lietuvoje.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose