6 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
DzūkijaDruskininkaiLaisvalaikis ir kultūra
2018 Birželio 12d.
0

Akordeono muzikos vasara kvies ir į kurortą, ir į „Twitter“

title

Akordeonisto Martyno Levickio komanda jau ne vieną vasarą atokiau nuo didmiesčių šurmulio – dvaruose ir vienuolynuose, rengė kompozitorių ir akordeonistų kūrybines dirbtuves.

Šiemet tarptautinė „Composers summer academy“ muzikų rezidencija įvairių pasaulio šalių kompozitorius ir akordeonistus suburs Druskininkuose. Dešimt dienų kurorte jie drauge kurs šiuolaikinę muziką akordeonui.

Bus rengiami koncertai, muzikiniai vakarai ir rytmečiai, o viską vainikuos tradicinis koncertas „Pasaulinės premjeros“, kuriame skambės naujieji kūriniai akordeonui, Druskininkuose parašyti ir pristatyti kūrėjų bei atlikėjų iš Anglijos, Brazilijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Serbijos ir Ukrainos.

Projekto meno vadovas M. Levickis taip pat aktyviai dalyvaus procese: jo pasirodymai, gyvas bendravimas su publika Druskininkuose įvyks ne kartą.

Birželio 16 d. 10 val. ryto rezidencijos dalyviai surengs pirmąjį parodomąjį koncertą – pristatys šiuolaikinius kūrinius akordeonui.

Įžanginis koncertas taip pat bus atviras visiems, norintiems rytą pradėti su muzika bei išgirsti ir atrasti netikėtas akordeono galimybes.
Birželio 17-osios vakarą įvyks ne tik koncertas, bet ir interaktyvus žaidimas „Twitter piece“. Jame pasirodys tarptautinės muzikų rezidencijos dalyviai, o visą veiksmą koordinuos minėtas akordeonistas.

Žaidimas glaudžiai susijęs su socialiniu tinklu ,,Twitter“ - būtent jis nulems, kokias užduotis gaus dalyviai ir kokia tema turės atlikti muzikinę improvizaciją.

Beje, kaip ir tikrame ,,Twitter“, čia veiks 140 ženklų principas, tik šiame žaidime dominuos 140 natų. Ar pavyks muzikams įtaigiai atkurti „Twitter“ žinutes, turint ribotą laiką ir kaip jos suskambės klausytojų ausims?

Birželio 19 d., 10 val. M. Levickis surengs visiems atvirą savo meistriškumo pamoką muzikos ir meno mokyklų jauniesiems akordeonistams. Tai nebus tipinė akademinė pamoka: laukia kitokia pažintis su akordeonu ir jo naujomis galimybėmis.

Birželio 20 d. 16 val. - atviros kompozicijos dirbtuvės „Open piece“. Net jei muzika atrodė svetima, o muzikos mokyklą teko matyti tik iš tolo, visai gali būti, kiekvieno viduje gali slypėti kūrėjas. Tai – gera proga atrasti savo dar nepažintų gebėjimų.

Publikos laukia turbūt didžiausia kada nors matyta gyva penklinė, kurioje žmonės patys užrašys muziką, o profesionalūs atlikėjai pasistengs kuo vaizdingiau išpildyti naujai gimusias kompozicijas. Kūrėjus valdys bei naujokus padrąsins kūrybinių dirbtuvių koordinatorė – kompozitorė Rūta Vitkauskaitė.

Birželio 21-osios vakarą tiems, kurie vasaroja Druskininkuose, bus pasiūlytas dar vienas nemokamas ir labai jaukus koncertas „Garsų miražai“. Sopranas Agnė Stančikaitė ir akordeonistas Raimonds Ungurs - unikalus duetas, kurio programa žavi poezijos gyliu, joje daug vilties ir šviesos.

Savaitę nuostabiame kurorte praleidę tarptautinės muzikų rezidencijos dalyviai pasiektus kūrybinio darbo rezultatus viešai pristatys birželio 22 d., 19.30 val. koncerte „Pasaulinės premjeros“. Klausytojai išgirs devynių projekto kompozitorių sukurtus kūrinius akordeonui solo ir su styginių kvartetu. Įėjimas nemokamas.

Lygiagrečiai išvardintai programai, Druskininkuose bus surengti ir du išskirtiniai kūrybiniai vakarai. Birželio 16 d. 20 val. įvyks solinis M. Levickio koncertas „Miško dvasia / Woodspirit“ - nauja programa, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kur susijungia lietuvių liaudies folkloras ir Baltijos bei Skandinavijos modernioji muzika, M. K. Čiurlionis, J. Sibelius, P. Vasks.

Kitas nepamirštamas emocinis sprogimas sanatorijos salėje įvyks birželio 19 d. 19 val. Tai bus tamsioje erdvėje visas jusles užaštrinsianti opera „Confessions“. 2016 metais ji buvo apdovanota prestižiniu „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią muziką, taip pat įvertinta Lietuvos kompozitorių sąjungos įsteigtu „Metų vinies“ prizu „Publikos simpatijos“ nominacijoje. Opera pristatyta įvairiose koncertų salėse, teatruose ir festivaliuose Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose.

Jos kūrėjai ir atlikėjai – Åsa Nordgren (sopranas, garso objektai),  R. Vitkauskaitė (smuikas, garso objektai), Jens Hedman (elektronika, garso objektai) su publika leidžiasi nagrinėti 7 mirtinas nuodėmes: godumą, puikybę, apsirijimą, pavydą, kerštą, geismą, tingumą.

Renginiai vyks Druskininkų sanatorijoje „Eglė“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt