4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasLazdijaiVerslasAktualijos
2018 Birželio 8d.
0

Daugiausia apleistų žemės sklypų Dzūkijoje - Lazdijų ir Alytaus rajonuose, mažiausia – Alytaus mieste

titleAsociatyvi iliustracija© Alytausgidas.lt nuotr.

Registrų centro duomenimis, iš viso Lietuvoje 2018 metais užfiksuota beveik 68,7 tūkst. apleistų žemės ūkio paskirties žemės sklypų. Jie dengia virš 41,5 tūkst. ha ir sudaro apie 0,72 proc. viso šalies ploto.

Daugiausiai apleistos žemės ūkio paskirties sklypų, naujausiais duomenimis, šiuo metu yra Vilniaus rajono savivaldybėje – apie 8,7 tūkst. sklypų, kurie užima apie 5,3 tūkst. hektarų ploto.

Dideliais apleistos žemės sklypų skaičiais pasižymi ir kai kurios kitos savivaldybės - Molėtų rajono savivaldybė (4,2 tūkst. sklypų ir apie 2,7 tūkst. ha), Trakų rajono savivaldybė (apie 3,5 tūkst. sklypų ir apie 2,3 tūkst. ha), Utenos rajono savivaldybė (apie 3,4 tūkst. sklypų ir apie 2,1 tūkst. ha), Zarasų rajono savivaldybė (apie 2,9 tūkst. sklypų ir apie 2,4 tūkst. ha), Ignalinos rajono savivaldybė (2,8 tūkst. sklypų ir 1,6 tūkst. ha).

Daugiausia apleistos žemės ūkio paskirties sklypų Dzūkijoje - Lazdijų rajono savivaldybėje (apie 2,6 tūkst. sklypų ir 1,5 tūkst. ha) ir Alytaus rajono savivaldybėje (2,3 tūkst. sklypų ir 1,2 tūkst. ha).

Mažiausiai apleista yra Palangos miesto savivaldybė – čia yra tik vienas maždaug trečdalį hektaro užimantis apleistos žemės plotas, Neringos savivaldybėje apleistos žemės ūkio paskirties žemės nėra nustatyta.

Iš viso valstybėje šiuo metu yra įregistruota 2,4 mln. sklypų, užimančių 5,75 mln. ha šalies plotą.

Nedaug apleistos žemės sklypų yra ir Alytaus miesto, Šiaulių miesto, Visagino, Klaipėdos miesto, Kauno miesto, Panevėžio miesto ir Joniškio rajono savivaldybėse.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt