17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
Įdomu
2018 Birželio 7d.
0

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai rasti kapinėse (PAPILDYTA)

titleA. Ramanauskas-Vanagas (1918-1957)

Rasti Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai, jie aptikti kapinėse Vilniaus Antakalnio rajone.

Atlikus antropologinę analizę, kaukolės, asmens fotografijų sugretinimus ir DNR tyrimus palaikų autentiškumą nustatė  ir patvirtino Vilniaus universiteto tyrėjai. Pasak universiteto archeologo docento Gintauto Vėliaus, pradinis atliekamų archeologinių tyrinėjimų tikslas buvo nustatyti, ar Našlaičių kapinėse buvo užkasami 1956-1969 metų laikotarpiu Vilniuje KGB vidaus kalėjime nužudyti mirties bausme nuteisti asmenys.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kelis dešimtmečius ieškojo A. Ramanausko-Vanago palaikų, tikrino kiekvieną žinią, visas galimas versijas ir po truputį artėjo prie tikslo.

Simboliška, kad daugiametis darbas apvainikuotas metais, kai minimos A. Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metines, kai šiuos metus Seimas yra paskelbęs jo metais.

A. Ramanauskas-Vanagas 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją, buvo suimtas 1956 metais, o po to įvykdyta mirties bausmė.

Partizano vardu Alytuje pavadinta mokykla - Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

PAPILDYTA

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, vyriausybė sudarys komisiją dėl A. Ramanausko – Vanago palaikų perlaidojimo ir darys viską, kas priklauso, kad būtų tinkamai palaidotas. Kaip geriausia įamžinti ir perlaidoti - bus sudaryta komisija, taip pat tariamasi su dukra, giminaičiais.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje