0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
JaunimasŠvietimas
2018 Birželio 4d.
0

Alytaus ir Londono vaikai aplankė visas Lietuvos sostines

titleNuotraukų galerija

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos ir Londono darželio-mokyklos „Obelėlė“ mokiniai dalyvauja projekte „Lietuvos šimtmetis - Lietuvos sostinės“, sudariusiame galimybes aplankyti visas šalies sostines.

Pirmąją stovyklos dieną mokiniai apsilankė edukaciniame centre ir susipažino su tautos istorijos lopšiu  ir Lietuvos pasididžiavimu, senąja sostine – Trakais. Kitą dieną Trakų pilyje dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose: išsikaldino senąją  lietuvišką monetą, išmėgino rankų taiklumą.

Kitą dieną mokiniai aplankė buvusią laikinąją Lietuvos sostinę Kauną, grožėjosi jo senamiesčiu, pajuto magišką miesto galią. Kauno pilyje dalyvavo edukaciniame užsiėmime, pasigamino medalį, pabuvojo IX forte.

Su nekantrumu mokiniai važiavo į senąją Lietuvos sostinę Kernavę, kuri juos pasitiko  įspūdingu penkių piliakalnių gynybiniu kompleksu – vieninteliu tokiu pasaulyje. Stovyklautojai apžiūrėjo viduramžių miestą, išbandė senuosius amatus, užkopė į puikiuosius Kernavės piliakalnius. Grįždami stovyklautojai dar  užsuko ir į Kėdainius, kur ekskursiją vedė doc. dr. Deimantas Karvelis.

Lietuvos sostinėje Vilniuje mokiniai klaidžiojo Vilniaus požemiuose, o Vilniaus universiteto P. Smuglevičiaus salėje susitiko su prof. Alfredu Bumblausku, kuris kiekvienam savo išleistame istorijos vadovėlyje parašė asmeninį palinkėjimą.

Visus sužavėjo neįprasta kelionė traukinuku į Tiškevičių dvarą Užutrakyje. Čia mokiniai  galėjo pajusti praėjusio amžiaus  dvaro dvasią, paskambinti fortepijonu, pasigrožėti vaizdais, atsiveriančiais iš dvaro terasos.

Kiekviena savaitės diena buvo kažkuo ypatinga ir išskirtinė. Paskutinį vakarą vyko stovyklos uždarymo vakaras ir protų kovos. Vakare visi linksminosi diskotekoje.

Stovyklaudami mokiniai rado laiko ir pramogoms. Susipažino su haskiais, šaudė iš lanko, maudėsi, žaidė, svečiavosi žirgyne, kur smagiai jodinėjo.

Apžiūrėję prezidentūrą alytiškiai ir svečiai iš Londono  atsisveikino ir išvyko apgailestaudami, kad stovykla, deja, baigėsi.

Dėkojame Londono darželio mokyklos direktorei Alvijai Černiauskaite už suteiktą galimybę prisiliesti prie savo  šaknų, menančių didingus istorijos vingius, ir Trakų pradinės mokyklos direktorei Algei Vladzei Gumbargienei už stovyklautojų apgyvendinimą.

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja metodininkė Daliutė Žilinskienė

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt