2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraAktualijos
2018 Birželio 4d.
0

Alytus turi 10 pretendentų miesto kultūros premijai gauti (SĄRAŠAS. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

10 - tiek pretendentų sulaukė dėmesio ir už vienokius ar kitokius nuopelnus buvo pasiūlyti Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijai gauti.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė, tarp dešimties kandidatų - ir viena organizacija.

2018 m. kandidatų į Alytaus miesto kultūros premiją sąrašas:

Andrius Abromavičius - muzikos atlikėjas, kūrėjas,

Alytaus dailės mokykla (40-mečio proga),

Vilija Černiauskienė - kultūros veikėja,

Giedrius Griškevičius - etnokultūros specialistas, folkloro atlikėjas,

Pranas Jurkonis - chorvedys, dirigentas, muzikos kūrėjas,

Arvydas Kinderis - teatro, kino režisierius,

Nadiežda Krakovskaja - rusų kultūros veikėja,

Tomas Nikulinas - renginių organizatorius,

Aušra Saulevičiūtė - vaikų, jaunimo šokių studijų vadovė,

Alfreda ir Aidas Urmanavičiai - architektai.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos teikiamos nuo 1991 metų, kai buvo apdovanoti 4 laureatai - fotografas Zenonas Bulgakovas (g. 1939 m.), dailininkas Vytautas Ledas (1948-1993), liaudies audėja Julija Platūkienė (1912-1999), kraštotyrininkas, kultūros paveldo žinovas Henrikas Rimkus (1958-2004) ir muzikas Juozas Smilinskas (1939-2006).

ATNAUJINTA

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos 2017 metais buvo įteiktos rašytojai Irenai Buivydaitei-Kupčinskienei, kryždirbiui, skulptoriui Sauliui Lampickui, liaudies meno studijos „Dainava" įkūrėjai ir meno vadovei Danutei Plytnikienei bei „Bonsai studijos" vadovui Kęstučiui Ptakauskui.

Atrankos komisija atrinks 3 kultūros premijos laureatus, jiems skirs po 2 tūkst. 500 eurų: 2 premijos atiteks už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje, o dar viena premija - už  ypatingai svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą.

PAPILDYTA

Architektus Urmanavičius pasiūlė Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninė - už aktyvią kūrybinę savanorišką ir labdaringą veiklą organizuojant sveikatingumo skvero įkūrimo darbus ligoninėje bei puoselėjant Alytaus miesto įvaizdį.

A. Saulevičiūtę - šokio studijų vadovę - už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje bei užsienyje pasiūlė Alytaus jaunimo centro direktorė Jūratė Treigienė.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Kavolynienė už veiklą „kultūriniame lauke“ kultūros premiją pasiūlė skirti renginių organizatoriui T. Nikulinui.

N. Krakovskają premijai už aktyvų dalyvavimą įvairiuose kultūros renginiuose, tarpnacionalinio supratimo stiprinimą, meilę ir toleranciją kitų šalių tautoms pasiūlė Krolyje (Anglija) veikianti lietuvių bendruomenė.

Giedrė Bulgakovienė, Rūta Petrauskienė ir Gintautas Unguraitis už dokumentinio vaidybinio filmo „Labas rytas, Alytau!" sukūrimą kultūros premijai pasiūlė režisierių A. Kinderį.

Chorvedį, dirigentą ir muzikso autorių P. Jurkonį už aktyvų dalyvavimą Alytaus miesto kultūriniame gyvenime pasiūlė Arvydas Mikalauskas.

„Žvangucio" nariai kultūros premija už aktyvią ir kūrybingą veiklą puoselėjant etninę kultūrą siūlo apdovanoti ansamblio meno vadovą, etnokultūros specialistą G. Griškevičių.

Kultūros veikėjos V. Černiauskienės kandidatūrą kultūros premijai už ilgametį darbą pasiūlė dukra Eglė Malinauskienė.

20-metį švenčianti visuomeninė organizacija „Alytaus styginių kvartetas“ kultūros premijai siūlo kūrybinį bendradarbį - muzikos atlikėją ir dainų autorių A. Abromavičių, kurio sukurtam Alytaus miesto himnui (tekstas – Antano Saulyno) šiemet sukanka 20 metų, o aktyvi veikla Alytaus scenai atstovaujant Lietuvoje ir užsienyje trunka jau 30 metų.

Kultūros premiją siūloma įteikti ir 40-ies metų veiklos sukaktį pasitinkančiai Alytaus dailės mokyklai: už dešimtmečiais puoselėjamą galimybę miesto vaikams pamatyti ir pažinti pasaulį kitaip - kūrybiškai, filosofiškai, be streso, už aktyvią poziciją miesto kultūriniame gyvenime ir tobulinant švietimo sistemą, už humanizmą ir pastangas plėsti miestiečių kūrybiškumo apraiškų suvokimą, pratinant prie netradicinės meninės veiklos. Mokyklą kultūros premijai pasiūlė Margarita Janušonienė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt