-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
ĮdomuAktualijosJaunimasŠvietimas
2018 Birželio 2d.
1

Griežtesnė duomenų apsauga pakeis ir baigimo diplomų išdavimo tvarką

titleInspekcijos duomenimis, kai kurios mokyklos kreipėsi į mokinių tėvus, kad gautų sutikimus šventiniame renginyje pakviesti jų atžalas vardu ir pavarde atsiimti diplomųAsociatyvi iliustracija. Fausto Augustino nuotr.

Vyksta egzminai, artėja diplomų įteikimai. Vienur mokinių pavardžių negalima skelbti sąrašą kabinant ant pagrindinių durų, kitur nuo šiol taip pat bus keblumų viešinant asmens duomenis - tiek priimtųjų, tiek kitus sąrašus.

„Atsižvelgiant į tai, kad asmens duomenų apsauga tapo aktuali pradėjus taikyti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, kyla diskusijų“, - informuoja Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI).

Inspekcijos duomenimis, kai kurios mokyklos kreipėsi į mokinių tėvus, kad gautų sutikimus šventiniame renginyje pakviesti jų atžalas vardu ir pavarde atsiimti diplomų.

Neformaliojo švietimo įstaigos taip pat dvejoja, ar gali skelbti koncertuojančių auklėtinių vardus ir pavardes.

VDAI pateikia informacijos apie tinkamą moksleivių duomenų tvarkymą tėvams, mokytojams ir švietimo įstaigų administracijoms nuraminti, kad mokyklų šventinės nuotaikos neužgožtų nerimas dėl netinkamo moksleivių duomenų tvarkymo.

Mokyklose už tam tikrus nuopelnus įteikiami įvairūs apdovanojimai, diplomai. Mokyklos baigimas dažniausiai vainikuojamas šventiniu renginiu, kurio vienas iš pagrindinių elementų – mokyklos baigimo atestatų, diplomų įteikimas.

Inspekciją pasiekė informacija, kad kai kurios mokyklos prašo tėvų sutikimo leisti savo atžalas kviesti vardu ir pavarde atsiimti diplomo, todėl atkreipia dėmesį, kad sutikimas gali būti išreiškiamas ne tik raštu, bet taip pat ir poelgiu, iš kurio matyti atitinkame kontekste, kad duomenų subjektas sutinka su siūlomu jo asmens duomenų tvarkymu.

Duomenų apsaugos inspekcijos nuomone, pats asmenų dalyvavimas šventiniame renginyje, kurio neatsiejama dalis yra mokyklos baigimo atestatų įteikimas, yra pakankamas siekiant įsitikinti, kad asmenys sutinka, jog būtų pakviesti atsiimti minėto dokumento ir atskirų rašytinių sutikimų rinkti nereikėtų.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad tuo atveju, kai mokinys ar jo tėvai nepageidauja dalyvauti oficialiame renginyje, kiekviena mokymo įstaiga turi gerbti tokį jo sprendimą ir suteikti galimybę diplomą atsiimti paprastai, atvykus į švietimo įstaigos administraciją ir padaryti tai be oficialių ceremonijų. Ceremonijoje nedalyvaujančio vaiko vardas ir pavardė neturėtų būti skelbiami.

Ar galima baigiamųjų koncertų plakatuose pateikti savo mokyklos auklėtinių vardus ir pavardes, kurie pasirodys organizuojamuose renginiuose?

VDAI sprendimas - renginių informacinėje medžiagoje vardai ir pavardės gali būti skelbiami teisėto intereso pagrindu, nes tiek renginio dalyviai, tiek renginio organizatoriai turi teisėtą interesą tokius asmens duomenis skelbti.

Fėl vaikų atvaizdų naudojimo įvairiuose plakatuose, skrajutėse ar kitose informacinėse priemonėse - sutikimai naudoti vaiko atvaizdą galėtų būti surenkami įforminant santykius tarp mokyklos ir mokinio tėvų.

Sutikimas gali būti atšauktas, jeigu vis dėlto konkrečiu atveju mokinys ar jo tėvai pageidauja, kad tam tikra vaizdo medžiaga nebūtų naudojama, ir į tokį prašymą turėtų būti atsižvelgta.

Inspekcija kviečia mokyklas, mokinius ir jų tėvelius puoselėti draugiškus dalykinius santykius sprendžiant įvairias problemas, formuoti tinkamą pagarbos privatumui ir duomenų apsaugai kultūrą, o kilusius klausimus dėl asmens duomenų apsaugos aiškintis kartu su mokyklose paskirtais duomenų apsaugos pareigūnais.

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas - ČIA


Komentarai

1
Komentuoti
Nu 2018-06-03
baisu, tuoj bijosiu žmonos duomenis atskleist, kai per sapnus kalbėsiu
traffix.lt