19 c Alytus
Antradienis, Liepos 14d.
AlytusAktualijosVideoreportažai
2018 Birželio 1d.
4

Pietų Lietuvos kariai tarnauti vyks į neramumų krečiamą Vakarų Afriką (VIDEO)

title

Skambant maršui į Rotušės aikštę įžygiavo kariai, tačiau nuotaika - ne šventinė, artimieji išlydi karius į pavojingą misiją Malyje. Šioje Vakarų Afrikos valstybėje neramumai kilo 2012 metais, kai šalies šiaurėje įsitvirtino su „al Qaeda“ susiję džihadistai. 

 Jungtinės tautos misiją Malyje vykdo nuo 2013 metų ja siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises.

Į tarnybą Vakarų Afrikoje birželio 18 dieną išvyks ir 34 kariai iš Pietų Lietuvos. Mūsiškiai saugos Gao regione įsikūrusią karių stovyklą.

Į misiją karius išlydėjo artimieji, kurie tikisi, jog viskas klosis gerai. Su ašaromis akyse jau antrą sūnų į misiją, šįsyk Malyje, išlydinti kariomama didžiuojasi užauginusi du Lietuvos patriotus ir tikisi, jog sūnui nieko nenutiks. To linkėjo ir karių išlydėtuvėse dalyvavęs Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius bei kariuomenės atstovai, LR Seimo narys Julius Sabatauskas.

Kariai iš Pietų Lietuvos misiją Malyje valstybėje vykdys keturis mėnesius. Su savimi jie pasiims dalelę gimtinės. Kariuomenės atstovai jiems įteikė po gabalėlį gintaro, trispalvę. Neramumų krečiamoje buvusioje Prancūzijos kolonijoje taikdarių operaciją vykdo per 13 tūkstančių karių iš daugiau kaip 100 šalių.

 


Komentarai

4
Komentuoti
luna2018-06-15
ka mes ten pamete toj afrikoj
Ar2018-06-02
neužveš ebolos ligos į Lietuvą,tai pinigų tratinimas.
Patriotas2018-06-01
Tai puiki tarptautinė patirtis.
jo2018-06-01
lietuvos patrijotai trenksis i afrika , koki patrijotai lietuvos , ubagu krastas ir dar siuncia uz musu pinigus kazkokio velnio
traffix.lt