1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusAktualijosŠvietimas
2018 Gegužės 30d.
1

Dėl karštų orų - trumpesnės pamokos Alytaus mokyklose (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Gegužės paskutinės dienos - mokslo metų pabaiga. Ji šiemet sutapo su karštu metų laiku, oro temperatūra šiomis dienomis Alytaus mieste – apie 30° C, o vėjelis pūsteli kur ne kur, todėl karštis jaučiamas, itin tvanku patalpose.

Remiantis higienos norma („Šiluminis komfortas ir pakankama šiluminė aplinka darbo patalpose. Parametrų norminės vertės ir matavimo reikalavimai“), vasaros sąlygomis, kai darbas reikalauja nedidelės fizinės įtampos sėdint, stovint ar vaikštant, darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 23-26° C. Ne vienos Alytaus miesto mokyklos patalpose antradienį - gerokai didesnė nei 30° C oro temperatūra, tad pamokos  kai kur buvo trumpinamos ir truko ne 45, o 35 ar 30  min. Remiantis išankstine sinoptikų informacija, panašūs orai Dzūkijos sostinėje bus ir trečiadienį, todėl pamokos gali būti toliau trumpinamos.

ATNAUJINTA

Kai kuriose Alytaus miesto mokyklose dėl didesnės nei higienos normose numatyta oro temperatūros jų patalpose (kai kur renovuotose pastatuose siekė beveik 40° C!) pamokas ketinama trumpinti ne tik trečiadienį, tačiau ir ketvirtadienį.

PAPILDYTA

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, dėl pamokų sutrumpinimo skyrių informavo Likiškėlių, Panemunės, Šaltinių ir Vidzgirio pagrindinių mokyklų direktoriai. Už sveikas ir saugias ugdymo (si) sąlygas atsakingi mokyklų vadovai. Jie turi vadovautis Lietuvos higienos norma HN 21:2017 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. LR švietimo ir mokslo ministro patvirtintuose 2017-2018 ir 2018-2019 mokslo metų pradinio ugdymo programos bei pagrindinio ir vidurinio ugdymo programos bendrojo ugdymo planuose nurodyta, kad mokyklos vadovas priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo, apie priimtus sprendimus informuoja mokyklos tarybą, savivaldybės vykdomąją instituciją. Pasak vedėjos, pagrindiniai šio dokumento 7 skyriuje nurodyti patalpų mikroklimato ir vėdinimo reikalavimai: „51. Mokyklos patalpų mikroklimato reikalavimai: 51.1. mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18 °C ir šaltuoju metų laikotarpiu ne aukštesnė kaip 22 °C, o šiltuoju metų laikotarpiu ne aukštesnė kaip 28 °C; 51.2. sporto salėje oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 15 °C ir šaltuoju metų laikotarpiu ne aukštesnė kaip 17 °C, o šiltuoju metų laikotarpiu ne aukštesnė kaip 24 °C;“ R. Ališauskienės teigimu, Alytaus miesto savivaldybės mokyklų vadovai stebi situaciją savo įstaigose ir atsakingai priima sprendimus organizuodami ugdymo procesą ne tik pamokine, bet ir kitomis mokymosi organizavimo formomis taip pat veiklos organizuojamos įvairiose erdvėse.


Komentarai

1
Komentuoti
Egis2018-07-17
Įsilaužia programišiai ir taip pakenkia kompiuteriui. Man taip buvo kai paleidau antivirusinę ir rado apie 500 virusų, bet jie nebuvo itin kenkėjiški tai dar pavyko išgelbėti savo kompiuterį. Tai dabar visiems draugams, kad turėtų antivirusinę kompiuteryje nes kitaip gali pakenkti savo kompiuteriui nepataisomai.
traffix.lt